خرید شال بحث داغ پالین و بایدن درباره احمدی نژاد

سارا پی لین، نامزد معاونت ریاست جمهوری آمریکا از حزب جمهوری خواه که پیش‏تر رسوایی اخلاقی دختر نوجوانش بحث داغ محافل خبری جهان شده بود، باراک اوباما را متهم کرده است که می خواهد با رئیس جمهور ایران ملاقات کند و این نظر را خطرناک و حاصل ساده نگری توصیف کرد.

به گزارش بی بی سی، خانم پی لین، فرماندار آلاسکا، در مناظره با بایدن گفت که باراک اوباما می خواهد با محمود احمدی نژاد و کیم جونگ ایل، رهبر کره شمالی، پشت یک میز بنشیند.

سناتور اوباما، نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری، قبلا یک بار تاکید کرده است که سیاست پیشنهادی او برای گفتگوی بدون شرط با دشمنان آمریکا لزوما به معنی دیدار با محمود احمدی نژاد نیست.

سناتور بایدن در پاسخ به انتقادات پی لین گفت که فرماندار آلاسکا در مورد سیاست آقای اوباما دچار سوءتفاهم است.

پالین افزود: “موضوعی این چنینی که از سوی یک نامزد ریاست جمهوری مطرح می شود، فراتر از ساده انگاری و قضاوت ضعیف است. چنین اظهاراتی از سوی او شدیدا خطرناک است.”

بایدن در واکنش تاکید کرد سناتور اوباما “نگفته است که با احمدی نژاد پشت میز مذاکره می نشیند.”

جو بایدن گفت که متحدان آمریکا از واشنگتن می خواهند با این گونه کشورها تعامل کند و افزود که پنج وزیر خارجه سابق آمریکا اخیرا از گفتگو با ایران حمایت کرده اند.

وی گفت: “ببینید پرزیدنت بوش چکار کرد. بعد از پنج سال، بالاخره یک دیپلمات ارشد را به ملاقات با بلندپایه ترین دیپلمات های ایرانی و اروپایی فرستاد تا برای حل و فصل امور تلاش کنند.”

بایدن به اعزام ویلیام برنز، معاون سیاسی وزارت خارجه آمریکا، به نشست مقام هایی از سایر کشورهای عضو دائم شورای امنیت و آلمان با سعید جلیلی – مسئول مذاکرات اتمی ایران – در ماه ژوئیه اشاره داشت.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در خرید