خرید شال رئيس فدراسيون بسكتبال:بازیکنان برده نیستند

رئیس فدراسیون بسکتبال ضمن مخالفت با تعیین سقف قرار دادهای مالی برای شرکت کنندگان در مسابقات باشگاهی این رشته گفت: بازیکنان برده نیستند که اینگونه به لحاظ مالی برای آنها محدودیت ایجاد کنیم.

محمود مشحون درگفتگو با مهر با بیان این مطلب اظهارداشت: همه بازیکنان درهر سطحی دارای شخصیت حقیقی و حقوقی هستند. باید در هر شرایطی شخصیت اجتماعی آنها حفظ شود نه اینکه به بهانه های مختلف آن را نادیده نگیریم.

وی با بیان اینکه به هیچ وجه با تعیین حداقل و حداکثر مبلغ قرارداد برای بازیکنان بسکتبال موافق نیست، افزود: نباید از مسائل مالی ورزشکاران غافل شویم که این باعث شکست غرور و شخصیت قهرمانی آنها می شود. تمام بازیکنان، قهرمانان ورزش جامعه ما هستند، یک قهرمان هم قیمت ندارد که بخواهیم آن را تعیین و اعلام کنیم. ضمن اینکه بازیکنان باید دررفاه کامل زندگی کنند تا بتوانند بدون دغدغه به وظیفه ورزشی خود بپردازند.

رئیس فدراسیون بسکتبال تاکید کرد: بازیکنان بسکتبال می توانند با هر رقمی تیم جدید خود را برای لیگ 87 باشگاه های کشور انتخاب کرده و بر اساس آن اقدام به انعقاد قرارداد خود کنند. فدراسیون بسکتبال درمورد حقوق و رقم قرارداد بازیکنان هیچگونه دخالتی نمی کند اما به سایر موارد اهمیت می دهد.

مشحون با تاکید بر حفظ ارزش های اخلاقی و فرهنگی توسط بسکتبالیست ها در میادین مختلف تصریح کرد: بازیکنان ما درهر زمینه ای به الگويی جامع برای جامعه و به ویژه قشر جوان تبدیل شده اند. پس آنها باید در داخل زمین و حتی خارج از آن به گونه ای عمل کنند که با بدآموزی همراه نباشد.

وی خاطرنشان کرد: چگونگی اخلاق حاکم در زمین و رعایت اصول آن که شایسته قهرمانان واقعی است، بیش از هر چیز دیگری برای فدارسیون بسکتبال حائز اهمیت است. از همه بازیکنان شاغل در رقابت های لیگ برتر و لیگ دسته اول می خواهم نسبت به این موارد حساسیت داشته و به آن عمل کنند.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در خرید