خرید شال كروبي: خاتمي خودش براي حضور ترديد دارد

دبيركل حزب اعتماد ملي درباره استقبال رسانه‌هاي اصولگرا براي حضور وي در انتخابات رياست جمهوري آينده، گفت: مطمئن باشيد اين تبليغات تاثيري در انديشه و تفكر من ندارد و در من تغييري ايجاد نشده است، گاهي نيز مشاهده مي‌شود كه همان رسانه‌ها به تخريب و مزمت من نيز پرداخته‌اند.

تبليغات رسانه‌هاي اصولگرا در من تغييري ايجاد نكرده است
به گزارش ايسنا، حجت‌الاسلام و المسلمين مهدي كروبي در جمع خبرنگاران در زنجان ادامه داد: البته اين مسايل اصلا مربوط به سران اصولگرا نيست و رسانه‌ها بر اساس ديدگاه خودشان عمل مي‌كنند، البته بنده از نقد خوشم مي‌آيد و انتقاد موجب حواس جمعي بيشتر مي‌گردد.

خاتمي خودش ترديد دارد
وي در پاسخ به پرسشي درباره احتمال رد صلاحيت سيدمحمد خاتمي ابراز داشت: رد صلاحيت خاتمي بعيد است. آقاي خاتمي خودشان براي حضور در عرصه رقابت انتخاباتي ترديد دارند.

سيدحسن خميني با كانديداتوري مخالف است
وي در پاسخ به پرسش ديگري درباره كانديداتوري سيدحسن خميني نيز گفت: ايشان در قم درس مي‌خوانند و تدريس مي‌كنند و نه تنها خود بلكه خانواده‌شان نيز با اين كار مخالفت دارند. البته اگر خودشان تصميم بگيرند كه بيايند، نظر شخصي‌شان است و كسي نمي‌تواند حرفي بزند.

احتمال معرفي كانديداي گمنام از سوي اصولگرايان وجود دارد

دبيركل حزب اعتماد ملي احتمال شركت يك نامزد گمنام از سوي اصولگرايان در انتخابات آينده رياست جمهوري را بعيد ندانست و خاطرنشان كرد: احتمال مي‌دهيم با توجه به بحث‌هايي كه وجود دارد اصولگرايان يك كانديداي گمنام را روانه ميدان كنند البته اين كار از طرف اصلاح طلبان بعيد است. حتي اگر در حزب اعتماد ملي تصميم اين باشد كه من نيايم، حتما فردي كه مي‌آيد، گمنام نخواهد بود.

جاه‌طلب ترين افراد نيز نمي‌گويند كه براي رسيدن به مقام مي‌آيند
رييس ششمين دوره مجلس شوراي اسلامي در پاسخ به پرسشي در مورد اين‌كه آيا شما عاشق خدمت هستيد يا قدرت، تصريح كرد: همه با هدف برد در انتخابات شركت مي‌كنند؛ يعني برنامه‌ها و نيروها را طوري جهت‌دهي مي‌كننند كه منجر به برد شود و البته تشخيص اين‌كه چه كسي براي خدمت مي‌آيد و چه كسي براي قدرت، از رفتار و منش آن‌ها قابل تشخيص است. البته بايد گفت كه جاه‌طلب ترين افراد نيز نمي‌گويند كه براي رسيدن به مقام مي‌آيند.

وي با بيان اين‌كه ” نمي‌گوييم كه دولت خدمتي نكرده است” ابراز عقيده كرد: معتقديم كار كارشناسي و برنامه‌ريزي شده نداشته و مديران مجرب را كنار مي‌گذارد. حتي در خصوص سهام عدالت؛ اين طرح به نوعي بي‌ارتباط با كمك 50 هزار توماني كه در انتخابات وعده مي‌داديم نيست، زيرا هر دو كمك هزينه‌اي بود كه براي افزايش بهره‌وري خانواده‌هاست ولي بايد اين طرح‌ها طوري پياده شوند كه تورم افزايش نيافته و حداكثر بهره‌مندي نصيب مردم شود.

همه به نفع كانديداي مقبول كنار بروند
وي هم‌چنين طي سخناني در جمع فعالان سياسي زنجان در دفتر حزب اعتماد ملي اين استان به مواضع حزب متبوعش در انتخابات رياست جمهوري آتي اشاره كرد و گفت: حزب اعتماد ملي اعتقاد دارد كه همه گروه‌هاي اصلاح‌طلب بايد فعاليت‌هاي انتخاباتي خود را آغاز نمايند تا آخرين لحظه كه نامزدها متوجه شوند كه ميزان اقبال عمومي از آن‌ها چگونه است و در اين شرايط به نفع كانديدايي كه از بيشترين اقبال عمومي برخوردار مي‌باشد، كنار رفته و به يك نامزد واحد برسيم.

دموكراسي بدون احزاب مانند يخ، آب مي‌شود
كروبي اظهار كرد: دموكراسي بدون وجود احزاب به وجود نمي‌آيد؛ حتي اگر پيروزي‌ها بزرگ باشند، زماني كه تشكيلات از اين پيروزي حمايت نكند اين موفقيت‌ها موقتي بوده و از بين مي‌روند.

وي ادامه داد: دموكراسي بدون احزاب مانند كوه برفي و يخي است كه پس از تابيدن آفتاب زود آب مي‌شود، بنابراين از همكاران حزب اعتماد ملي در شهرستان‌ها تقاضا داريم بدون تشكيلات و آموزش اقدام به عضوگيري نكنند و در اين مسير كاملا فعال و جدي باشند.

نبايد بر گذشته گريست
وي به بحث تورم گفت: پس از گذشت 28 سال خزانه‌دار كشور تغيير مي‌كند و يا رييس‌كل بانك مركزي بركنار مي‌شود ، اين اقدامات نشان مي‌دهد كه احتمال دارد تورم باز هم افزايش يابد و ما براي جلوگيري از افزايش تورم به نمايندگان مجلس اميد داريم و اميدواريم با تدابير خود باعث شوند كه تورم از رقم فعلي بالاتر نرود.

دبيركل حزب اعتماد ملي خاطرنشان كرد: نبايد بر گذشته گريست و زانوي غم بغل كرد، بلكه بايد به آينده اميدوار بود و به صورتي عمل نكرد كه بعدها از آن عمل دچار ضرر و زيان شويم. در انتخابات نيز بايد به آن‌چه از صندوق خارج مي‌شود اعتماد كرد؛ زيرا اين سخن امام(ره) است كه مي‌گويند اگر مسوولين اشتباه كنند، مردم هيچ‌گاه اشتباه نمي‌كنند، اگر هم دچار چنين اشتباهي شوند زود جبران مي‌كنند.

از اتفاقات گذشته عبرت بگيريد
وي در پاسخ به پرسشي درباره چگونگي صيانت از آراي مردم گفت: وزارت كشور وعده داده است كه در انتخابات رياست جمهوري از آراي مردم صيانت كند در ضمن اصلاح‌طلبان هرآن‌چه كه در توان دارند براي صيانت از آراي مردم انجام خواهند داد.

وي در ادامه تمام گروه‌هاي اصلاح‌طلب را به حفظ وحدت دعوت كرد و يادآور شد: به گروه‌هاي اصلاح‌طلب توصيه مي‌كنم از سم‌پاشي ، تبليغات منفي و تخريب يكديگر خود داري نموده و از اتفاقات گذشته عبرت بگيرند. اميدواريم كه اشتباهات گذشته تكرار نشود به طوري‌كه با شك و ترديد باعث شديم عده‌اي حاضر به شركت در انتخابات نشوند.

كروبي در پاسخ به پرسشي درباره آسيب‌شناسي شكست اصلاح‌طلبان تصريح كرد: شكست‌هاي اصلاح‌طلبان از دور دوم انتخابات شوراي شهر و روستا و زماني كه اصلاح‌طلبان در قدرت بودند و حتي شوراي نگهبان و نظارت استصوابي وجود نداشت، آغاز شد و اتفاقا در آن انتخابات روزنامه‌نگاران و چهره‌هاي جنجالي نيز شركت داشتند ولي پيروز نشدند و اين موضوع قابل تامل بود. در همان زمان به آقاي خاتمي و سران اصلاح‌طلب پيشنهاد داديم كه اين قضايا آسيب‌شناسي شود ولي اين‌گونه نشد.

وي افزود: در طول دوران اصلاحات و از ابتداي انقلاب تاكنون با چنين اتفاقي روبه‌رو نبوديم. يعني تاكنون چنين با مشكل مواجه نشده بوديم و هيچ تصور نمي‌كرديم كه از اول انقلاب تاكنون اين‌قدر دست ما كوتاه باشد، ولي با اين حال نمي‌توانيم از انقلاب و نظام دست برداريم و خود كرده را تدبير نيست.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در خرید