خرید شال مطهري: احتمال استيضاح وزير کشور

علي مطهري در واکنش به نامه وزير کشور به رئيس‌‏جمهور که طي آن جعلي بودن مدرک تحصيلي خود را پذيرفته بود، اظهار داشت: احتمال استيضاح وزير کشور وجود دارد.

اين نماينده تهران در گفت‌‏و‌‏گو با خبرنگار “ايلنا”، با بيان اينکه استيضاح علي‌‏کردان بستگي به نظر جمعي نمايندگان دارد و وي با قطعيت نمي‌‏تواند در خصوص انجام يا عدم برگزاري اين استيضاح اظهارنظر کند، افزود: سرنوشت وزير کشور بستگي به عکس‌‏‌‏العمل رئيس‌‏جمهور و نمايندگان مجلس دارد. بايد کمي صبر کنيم تا ببنيم در آينده چه اتفاقي مي‌‏افتد.

وي با بيان اينکه در اين خصوص نظراتي دارد، ادامه دارد: ‌‏بايد نظرات شخصي خود را با ديگر نمايندگان در ميان بگذارم تا در صورت پذيرش اين نظرات در جلسه روز يکشنبه هفته آتي اقدامي بکنيم.
مطهري در خصوص اظهار نظر وزير کشور در جلسه راي اعتماد مجلس به وي خاطرنشان کرد: کردان يا واقعاً از جعلي بودن مدرک خود خبر داشته و برخورد صادقانه‌‏اي با نمايندگان نداشته و يا اينکه واقعاً از جعلي بودن مدرک خود بي‌‏اطلاع بوده که در هر دو صورت نشان دهنده ضعف اوست.

نماينده تهران با تاکيد بر اينکه وزير کشور بايد صادقانه با نمايندگان برخورد کند، در پاسخ به اينکه آيا کردان صلاحيت برگزاري انتخابات را دارد يا نه؟، ادامه داد: اغلب نمايندگان از عدم صداقت وزير کشور ناراحتند اما اين مساله بسته به نظر جمعي نمايندگان و رئيس دولت دارد.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در خرید