خرید شال طالبان طرح صلح كرزي را رد كرد

يكي از فرماندهان بلندپايه گروه طالبان، درخواست حامد كرزي، رئيس جمهور افغانستان براي گفت‌وگوهاي صلح را با شديدترين لحن رد كرد.

به گزارش فارس، ” ملا برادر” فرمانده ارشد طالبان در افغانستان روز جمعه با “دست‌نشانده” خواندن “حامد كرزي” هر گونه گفت‌وگو با دولت افغانستان را رد كرد.
وي در تماسي تلفني از نقطه نامعلومي به خبرگزاري “رويترز” گفت: «ما هرگونه مذاكره با رئيس جمهوري را كه “دست‌نشانده” و “نوكر” است رد مي‌كنيم و كرزي هيچ حقي براي مذاكره ندارد چون فقط آنچه را آمريكايي‌ها مي‌خواهند انجام مي‌دهد.»
“ملا برادر” تأكيد كرد كه جنگ طالبان تا زماني كه 70هزار نيروي آمريكايي و ناتو در افغانستان حضور دارند ادامه خواهد داشت و تا هنگامي كه نيروهاي خارجي در خاك افغانستان حضور دارند هيچ مذاكره‌اي انجام نخواهد گرفت.
اين سخنان “ملا برادر”، پاسخي بود به سخنان كرزي كه روز سه شنبه از عربستان سعودي خواسته بود تا بين طالبان و دولت افغانستان ميانجي‌گري كند و از “ملا محمد عمر” رهبر گروه طالبان خواست تا به سرزمين خود برگردد و بر سر ميز مذاكره بنشيند.

پيشنهاد گفت‌وگوي دولت افغانستان با طالبان با ميانجي‌گري عربستان از سوي مسؤولان آمريكايي و كشورهاي اروپايي استقبال شد اما اظهارات اخير اين فرمانده ارشد طالبان نشان از آن دارد كه طالبان خروج نيروهاي خارجي را به عنوان پيش‌شرط گفت‌وگو مطرح كرده است.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در خرید