خرید شال گزارش AFC از دربي

در حالی که تیم قطبي در آستانه اولين باخت مقابل استقلال بود علی کریمی که بارها تماشاگران را با حرکات فردی اش به وجد آورده بود در دقیقه 87 بازی را به تساوی کشاند.

پايگاه خبري اتحاديه فوتبال آسيا با اشاره به مطلب فوق، در تحليل پيرامون دربي افزود:قلعه‌نويي سرمست از برتری 1-0 تیمش با تعويض‌ هایی که انجام داد استقلا‌ل را به تيمي دفاعي تبديل كرده بود. او كوشكي را به جاي سياوش اكبرپور به زمين آورده بود تا جلوي حملا‌ت حريف را بگيرد و البته مسئول مهار علی کریمی باشد.

در مقابل افشين قطبي مدافعان خودش را از زمين خارج مي‌كرد تا از بازيكنان تهاجمي‌اش براي تغيير نتيجه استفاده كند. او پتروويچ را به جاي آتسو وارد زمين كرد تا با حضور اين بازيكن قدرت پرسپولیس برای زدن گل به حداکثر برسد.

استقلال هنوز بازی در آغاز نیمه دوم شکل لازم را نگرفته بود که به گل رسید. برهاني سرعتی در دقیقه 46 با فرار از شكاف خط دفاع حريف با پاس جباري روبه‌رو شد. واعظي از دروازه خارج شد و به سمت توپ شيرجه زد اما برهاني با ضربه ای قوسی توپ را گل کرد.

بعد از این گل به خصوص از حدود دقیقه 60 فشار پرسپولیس بیشتر شد و نیکبخت برای بار دوم بعد از آنکه کریم تیر دروازه طالب لو را لرزانده بود دوباره به دیرک زد. بالاخره این حملات وقتی نتیجه داد که کریمی با تجربه در دقیقه 87 با ضربه سر گل مساوی را زد.

افشين قطبي مي‌گويد: “پس از گلي كه از تيم حريف دريافت كرديم به خوبي مي‌شد حدس زد كه تصميم‌گيري براي بازيكنان سخت است زيرا دربي فضاي رواني خاص خود را دارد. آنها حتي در برخي اوقات از دادن برخي پاس‌هاي ساده نيز برنمي‌آمدند.”

“بالا‌خره خوشحال شدم كه در يك موقعيت، باقري، علي كريمي را ديد و او هم با تجربه بين‌المللي‌اش گل تساوي را براي ما به ثمر رساند. به نظر من، ما مي‌توانستيم برنده بازي باشيم. استقلا‌ل با اين تساوي به هدفش رسيد.”

قطبي كه در كنفرانس مطبوعاتي صحبت مي‌كرد، حتي قول قهرماني هم داد؛ در حالي كه امير قلعه‌نويي معتقد است استقلا‌ل مي‌توانست پيروز اين ميدان باشد. او به دو موقعيت پرسپوليس كه توپ به تير دروازه برخورد كرد، اشاره کرد و گفت : ” موقعيت‌هاي استقلا‌ل بيشتر از حريف بود. آنها موقعيت چنداني نداشتند. به غير از دو سه شوتي كه زدند. البته اين ضربه‌ها هم كار تاكتيكي به حساب نمي‌آيد و بيشتر خلا‌قيت بازيكنان بود. ما يك سر و گردن از پرسپوليس بالا‌تر بوديم”.

قلعه نویی از بیژن کوشکی انتفاد کرد و گفت که او مسئول مهار کریمی بوده و این گل نتیجه غفل این بازیکن در انجام مسئولیتش بوده. او بعد از بازی نیز به کوشکی حمله تندی کرد که فریادهایش سر او از نگاه عکاسان دور نماند.

اين اولين رويارويي اين دو مربي در دربي پايتخت بود. دو مربي كه پيش‌تر در مسابقه ايران- كره جنوبي مقابل هم قرار گرفته بودند و بعد در بازي پرسپوليس- مس.

اين دو مربي همچنان در دربي پايتخت شكست نخورده‌اند . افشين قطبي در هر سه بازي‌اش مقابل استقلا‌ل سه تساوي يك – يك به دست آورده است.

در بازیهای دیگر هفته نهم ذوب آهن با 6 گل سایپا را درهم کوبید و 6-3 برنده شد. راه آهن با یک گل مغلوب سپاهان شد و پاس و ملوان به تساوی بدون گل رسیدند.

فولاد 2-0 استقلال اهواز را برد و برق 1-0 مقاومت را شکست داد. پیام و پیکان بدون گل مساوی کردند و صبا 2-1 پگاه را برد.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در خرید