خرید شال «سي.ان.ان» و کوچکترين مدرسه دنيا در بوشهر

شب گذشته، شبکه تلويزيوني «سي.ان.ان» آمريکا با پخش گزارشي از يک مدرسه در ايران، به معرفي مدرسه روستاي جمال آباد کالوي استان بوشهر پرداخت.
به گزارش سرويس بين‌الملل «»، در اين گزارش که با پخش تصاويري از مدرسه شهيد رجايي روستاي کالو همراه بود، از تلاش‌هاي يک سرباز معلم سخن به ميان آمده که توانسته بود با نوشته‌هاي وبلاگي‌ خود، کمک‌هاي فراواني براي مدرسه و روستا جذب کند. «سي.ان.ان» در اين گزارش به جالب بودن و به يدک کشيدن نام کوچکترين مدرسه دنيا توسط اين مدرسه کوچک در جنوب استان بوشهر اشاره کرد.

در اين گزارش که در سايت اينترنتي شبکه «سي.ان.ان» هم قرار گرفته، به تحولات اين روستا در دو سال حضور سرباز معلم وبلاگ‌نويس اشاره شده است. اين شبكه كه يکي از پربيننده‌ترين شبکه‌هاي تلويزيوني دنياست، در گزارش خود، از اقدام آموزش و پرورش ايران براي توجه به امر تحصيل در روستاهاي دورافتاده تقدير كرده و از اين که آموزش و پرورش براي چهار دانش‌آموز، امکان ادامه تحصيل به وجود آورده، قدرداني کرد.

گزارشگر «سي.ان.ان» که از نوشته‌هاي وبلاگي عبدالمحمد شعراني، سرباز معلم اين روستا به وجد آمده بود، با اشاره به وبلاگ انگليسي وي، آسفالت کردن جاده روستا، ساخت مدرسه جديد، حل مشکل آب و تلفن روستا و مجهز کردن مدرسه به کامپيوتر و امکانات ديگر را حاصل تلاش‌هاي اين سرباز معلم دانست.
گفتني است، به زودي مستند مدرسه کالو توسط غريب‌زاده، فيلمساز نامدار بوشهري به اکران درخواهد آمد و کتاب قصه کوچکترين مدرسه دنيا توسط عبدالمحمد شعراني به چاپ خواهد رسيد.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در خرید