خرید شال يک قبر خوش آب‌وهوا 8 تا 15 ميليون تومان

شواهد نشان مي‌دهد بسياري از خانواده‌هاي متوفي ترجيح مي‌دهند هزينه‌اي چهل برابر قيمت يک قبر معمولي را صرف کنند تا در قطعه‌اي خوش و آب هوا(!) که امکان دسترسي آسانتر به آن وجود دارد، براي مرده خود قبر تهيه کنند.
به گزارش برنا، افزايش قيمت قبر در ايران، در حالي روند صعودي خود را ادامه مي‌‌دهد که شواهد نشان مي‌دهد هم‌اكنون قيمت يک قبر دو متري از قيمت مسکن در مناطق شمال شهر تهران نيز بالاتر است.
بنا بر اين گزارش، هم‌اكنون قيمت قبر‌هاي يک طبقه در قطعات 253 و 254 بهشت زهرا حدود شصت تا هفتاد هزار تومان و قبرهاي دو طبقه در همين قطعات، حدود دويست هزار تومان برآورد مي‌شود، اما گاه بسياري از خانواده‌هاي متوفي ترجيح مي‌دهند، هزينه‌اي چهل برابر اين مبالغ را صرف کنند تا در قطعه اي خوش و آب هوا(!) که امکان دسترسي آسانتر به آن وجود دارد، براي درگذشته خود، قبر بخرند.
هم‌اكنون نقاط معروف و مرغوب و قطعات قديمي بهشت زهرا، متعلق به 30 تا 35 سال پيش با قيمت‌هايي افزون بر پانزده ميليون تومان خريداري مي‌شود. خريداري اين قبور، در حالي در ميان طبقات مرفه جامعه طرفدار دارد که به گفته محمود رضاييان، مديرعامل سازمان بهشت‌ زهرا‌ (س) تنها با فروش اين قبور است که شهرداري مي‌تواند به جبران هزينه‌هاي اضافي ساخت قبر بپردازد.
يکي از اعضاي خانواده متوفي درباره خريد قبر مي‌گويد: براي من قيمت قبر چندان مهم نبود، فقط مي‌خواستم جايي که براي مادرم انتخاب مي‌کنم، خوب و مناسب باشد و ما بتوانيم در سکوت کامل به ملاقاتش بياييم؛ بنابراين، يک قبر در قطعه پانزده، به قيمت هشت ميليون تومان خريدم و گمان مي‌کنم مادرم هم راضي است!
به عقيده بسياري، صرف هزينه‌هاي ميليوني براي خريد يک قبر دو متري در منطقه ويژه، به مرور زمان مي‌تواند به ايجاد يک خرده فرهنگ نادرست تجملاتي در ميان خانواده‌هاي ايراني تبديل شود که پايه‌گذار بسياري از رسوم‌ نادرست در مراسم ترحيم خواهد بود؛ در حالي که نوع قبر در سرنوشت متوفي، هيچ تأثيري ندارد. البته اگر باورهاي ديني بر خرافات و انحرافات ديني بچربد!

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در خرید