خرید شال انتقاد از اعطاي 100 ميليون تومان به نمايندگان

نماينده اصفهان با اشاره به 100 ميليون تومان به نمايندگان از اين كار مجلس انتقاد كرد و آن را در راستاي اشرافي‌گري دانست.

حسن كامران نماينده مردم اصفهان در مجلس در گفتگو با فارس با بيان اينكه مجلس 100 ميليون تومان پول به نمايندگان داده است، گفت: 80 ميليون از اين مقدار بابت اجاره مسكن است، البته 50 ميليون تومان از اين مقدار بلاعوض بوده و 30ميليون تومان آن نيز به صورت وام قرض‌الحسنه است. همچنين مجلس 20 ميليون تومان بابت خريد ماشين در اختيار نمايندگان گذاشته است.
وي اين مبلغ را پول اضافي دانست كه در اختيار نمايندگان قرار گرفته و اظهار داشت: در حالي مجلس به نمايندگان 30 ميليون تومان وام قرض‌الحسنه مي‌دهد كه مردمي كه با راي خود ما را به مجلس فرستادند، از گرفتن يك ميليون تومان آن عاجز هستند. همچنين نمايندگان در حالي 20 ميليون بابت خريد اتومبيل از مجلس پول گرفتند كه مجلس خود داراي سيستم حمل و نقل و اتومبيل‌هاي مجلس در اختيار نمايندگان است.
عضو فراكسيون اكثريت مجلس تاكيد كرد: وقتي مجلس سيستم حمل و نقل دارد، لزومي ندارد تا پولي در اختيار نمايندگان در اين زمينه قرار گيرد. اين امكانات در حالي در اختيار نمايندگان مجلس قرار مي‌گيرد كه مردم محروم و متوسط و اصولا كارمندان از گرفتن چنين امكاناتي محروم هستند.
كامران گفت: يك نماينده چهار سال در مجلس مي‌ماند و اگر كسي دور بعد هم انتخاب شود، هر دوره مجلس به وي ماشين مي‌دهد و اين قوز بالا قوز است كه نماينده‌اي در هر دوره‌اي كه در مجلس مي‌ماند از مجلس اتومبيل بگيرد.
وي با اشاره به مبلغي كه مجلس در اختيار نمايندگان جهت اجاره مسكن گذاشته، گفت: نماينده‌اي كه در شهرستان خانه دارد و وقتي به تهران آمد اگر آن خانه را اجاره داده بايد اجاره ‌بهاي آن را در اجاره مسكن تهران حساب كنند و مابه‌التفاوت آن را به وي بدهند و اگر نماينده در تهران به صورت مجردي زندگي مي‌كند، نياز به اين مبلغ نيست بلكه به يك خانه كوچك نياز دارد.
نماينده اصفهان در مجلس شوراي اسلامي با بيان اينكه مجلس يك خانه سازماني در بهارستان داشت كه حتي ضد زلزله هم بود، گفت:‌متاسفانه اين ساختمان را خراب كردند و در سعادت‌آباد ساختماني براي نمايندگان مجلس ساختند. اگر ساختمان‌هاي مجلس براي اسكان نمايندگان كافي نيست، مجلس مي‌تواند جايي را خودش اجاره كند، نه اينكه به نمايندگان پول دهد. ضمنا اجاره ساختمان توسط مجلس بايد در مناطق متوسط و محروم تهران باشد و گرنه در جايي كه اعيان‌نشين است هر چه پول خرج كنند باز هم كم است.
كامران اضافه كرد: هنگام انتخابات سعي مي‌كنيم كه آش چغندر هم بخوريم تا راي بياوريم يا اينكه در تاريكي شمع روشن مي‌كنيم تا براي مردم سخنراني كنيم، اما وقتي وارد مجلس شديم از خاموش كردن چراغ‌هاي اضافي در مجلس عاجز هستيم و الان در كميسيون‌هاي تخصصي مجلس 80 چراغ روشن است.
وي با تاكيد بر اينكه بايد با فرهنگ تشريفات و اشرافي‌گري مبارزه شود، خاطرنشان كرد: ميزان و معيار براي ما زندگي حضرت امام راحل كه سيب‌زميني وي هم عوض نشد، مقام معظم رهبري و شهدا هستند و ما بايد دقت كنيم تا از معيارها و ميزان خارج نشويم.
عضو فراكسيون اكثريت مجلس با بيان اينكه متاسفانه در دوره مجلس هشتم مصرف ميوه هم در مجلس رسم شده، خاطرنشان كرد: ممكن است عده‌اي بگويند ميوه چيزي نيست اما ما بايد توجه داشته باشيم كه بسياري از كارمندان در همين مجلس هم نمي‌توانند ميوه مصرف كنند. البته در سيستم ادارات ديگر هم چنين چيزي وجود ندارد، بنابراين لزومي ندارد نمايندگان مجلس اينها را رسم كنند.
كامران با بيان اينكه مدير سازمان اداري مجلس مزاج تشريفاتي دارد، خاطرنشان كرد: متاسفانه رئيس سازمان اداري مجلس سيستم غذاخوري مجلس را به بهانه صرفه‌جويي تغيير داد، در حالي كه اين اقدام وي صرفه‌جويي نبود و اين اقدام در حالي صورت مي‌گيرد كه در همين مجلس در طبقات زيرزمين كارمندان در يك جاي تنگي مشغول به كار هستند.
وي با اشاره به مشكل گراني و زندگي سخت مردم، تاكيد كرد: مسئولان بايد همچون مردم زندگي كنند و وقتي مردم ببينند مسئولين همچون آنها زندگي نمي‌كنند، نسبت به آنها بي‌اعتماد مي شوند.

نماينده اصفهان در مجلس شوراي اسلامي با بيان اينكه ما بايد فرهنگ جبهه و فرهنگ ساده زيستي صدر انقلاب را احيا كنيم، خاطرنشان كرد: از مردم مي‌خواهيم كه بر نمايندگان خود در مجلس نظارت داشته باشند و وظيفه خود را تنها در راي دادن ندانند.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در خرید