خرید شال جليلي: شاهد ظهور قدرت‌هاي جديد منطقه‌اي هستیم

“نيكلاس مادورو” وزير خارجه ونزوئلا بعدازظهر امروز با دكتر سعيد جليلي، نماينده ولي فقيه و دبير شوراي عالي امنيت ملي ديدار و گفت‌وگو كرد.

به گزارش ايسنا، دكتر جليلي در اين ديدار با اشاره به توسعه فزآينده روابط جمهوري اسلامي ايران و ونزوئلا در سال‌هاي اخير گفت: روابط ايران و ونزوئلا با توجه به ظرفيت‌هاي خوب منطقه‌اي كه از آن برخوردار هستند يك روابط راهبردي است.

دكتر جليلي نقش ونزوئلا در تحولات آمريكاي لاتين را مهم خواند و گفت: ايران و ونزوئلا در دو منطقه خاورميانه و آمريكاي لاتين دو قدرت تاثيرگذار منطقه‌اي هستند كه مي‌توانند در صلح و ثبات منطقه نقش اساسي ايفا كنند.

دبير شوراي عالي امنيت ملي تاكيد كرد: شرايط جهاني فرصت خوبي براي همكاري‌هاي منطقه‌اي و جهاني بين كشورهاي مستقل جهان ايجاد كرده است كه همه كشورهاي انقلابي و مستقل بايد از اين شرايط حداكثر بهره‌برداري را داشته باشند.

وي تاكيد كرد: كشورهاي مستقل نشان داده‌اند هر كجا ظرفيتي وجود داشته است با همكاري و ابتكار عمل توانسته‌اند از آن در جهت سازندگي منطقه استفاده كنند.

نيكلاس مادرور، وزير امور خارجه ونزوئلا نيز طي سخناني نقش ايران در ايجاد صلح و ثبات در خاورميانه را ستود و تاكيد كرد: كشورهاي مختلفي در جهان امروز خواستار ارتباط نزديك‌تر با جمهوري اسلامي ايران هستند و از ونزوئلا به عنوان دوست ايران مي‌خواهند زمينه ارتباط نزديك آنان با جمهوري اسلامي ايران را فراهم كند.

وي تصريح كرد: بسياري از كشورهاي جهان مي‌اذعان دارند ايران نقش كليدي در امنيت و ثبات كشورهاي منطقه به ويژه در افغانستان، عراق و لبنان دارد و تبليغات دروغين آمريكا نتوانسته است نقش سازنده ايران در منطقه را براي افكار عمومي جهان پنهان كند.

وزير خارجه ونزوئلا گزارشي از آخرين تحولات سياسي آمريكاي لاتين و نتيجه مذاكرات خود با مقام‌هاي جمهوري اسلامي ايران را به اطلاع دبير شوراي عالي امنيت ملي رساند و تاكيد كرد: آمريكاي لاتين بدون حضور آمريكا، آينده خوبي پيش رو دارد و كشورهاي منطقه به اهميت استقلال و وحدت در مقابل آمريكا پي برده‌اند.

وي ضمن ابراز خرسندي از توسعه روابط ايران و ونزوئلا تاكيد كرد: به زودي كميسيون مشترك دو كشور با حضور سران در تهران برگزار مي‌شود و طرفين درباره توسعه روابط دوجانبه و تحولات جهاني فرصت رايزني خوبي خواهند داشت.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در خرید