خرید شال جمع آوري اطلاعات از ايران توسط سفارت كشور عربي

برخي سفارتخانه‌هاي مستقر در ايران در سايه مصونيت ديپلماتيك خود، كارهايي بر خلاف منافع، امنيت ملي و سياسي ايران انجام مي‌دهند.
به گزارش خبرنگار «»، نگاهي كوتاه به خبرهاي گوناگون منتشره در رسانه‌هاي كشور كه به رغم پافشاري مسئولان وزارت خارجه مبني بر انتشار ندادن خبرهاي مربوط به شخصيت‌هاي خارجي مقيم ايران، در رسانه‌ها انعكاس مي‌يابد، نشان مي‌دهد كه مسئولان برخي سفارتخانه‌ها، از كوچكترين فرصتي براي سوءاستفاده‌هاي امنيتي و اقتصادي در ايران، بيشترين استفاده را مي‌برند.
اين در حالي است كه سهم سفارت برخي از كشورهاي عربي در اين ميان از اهميت بسياري برخوردار است، به گونه‌اي كه خروج اشياي قاچاق از ايران و ورود كالاهاي ممنوعه به جمهوري اسلامي به رويه‌اي معمول در اين باره تبديل شده است.
بنا بر اين گزارش، چندي پيش، چند پايگاه امنيتي و اطلاع‌رساني آمريكايي در گزارشي بيان داشتند كه يك سفارتخانه متعلق به كشور همسايه عربي، اقدام به جمع آوري اطلاعات به سود آمريكا و اسرائيل كرده است. به گونه‌اي كه مسئولان اين كشور با وارد كردن كيف ديپلماتيك به ايران و بهره‌گيري از ابزارآلات فني اطلاعاتي و سيستم‌هاي پيشرفته جاسوسي ثابت و همراه، اقدام به جاسوسي و جمع‌آوري اطلاعات و فرستادن آنها به يك شاهزاده عربي به نام «ب.س» كرده‌اند.
به نوشته اين پايگاه‌ها، يك سايت خبري عربي نيز در اين راستا به عوامل جاسوسي كمك كرده و در جمع‌آوري و ارسال اطلاعات نقش مهمي را بر عهده داشته است.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در خرید