خرید شال هدر دادن روزانه 23 ميليون ليتر آب در كافي شاپ

فعالان محيط زيست، شرکت «Starbucks» (استارباكس)، بزرگترين کافي‌شاپ زنجيره‌اي آمريکا را متهم کردند که روزانه 23 ميليون ليتر آب را از طريق باز گذاشتن هميشگي شير آب، به هدر مي‌دهد.

به گزارش شبکه «ايرانتو» از تورنتو، اين مقررات شگفت‌آور در بيش از ده هزار شعبه آن شرکت در جهان از جمله کانادا، براي جلوگيري از ايجاد جرم و ميکروب در شيرهاي آب به اجرا درمي‌آيد.
هر شعبه استارباکس داراي يک شير آب سرد در پشت پيشخوان با نام «dipper well» است که براي شستشوي قاشق و ظروف مورد استفاده قرار مي‌گيرد و کارکنان اجازه بستن آن را ندارند.

اين ميزان آب در روز معادل پر کردن استخر المپيک در هر 83 دقيقه بوده و براي سيراب کردن کل جمعيت کشوري قحطي زده همچون ناميبيا کافي است!
کارشناسان بهداشتي، استدلال شرکت استارباکس درباره تميز نگاه داشتن جريان آب را بي‌پايه دانسته با توجه به بحران آب آشاميدني در جهان، اقدام آنان را شرم‌آور خواندند.

گزارش ايرانتو همچنين حاکي است، شهرداري تورنتو با توجه به حجم گسترده ليوان‌هاي مقوايي قهوه در ميان زباله‌هاي شهري، در نظر دارد با اعمال ماليات جديد بر اينگونه موارد، همچنين ظروف يک بار مصرف و کيسه‌هاي پلاستيکي، از ميزان مصرف آنها بکاهد.

گفتني است، طرح جديد شهرداري بنا بر افزايش و جداسازي مواد قابل بازيافت از زباله‌هاي شهري به 70 درصد تا سال 2010 به اجرا درمي‌آيد.
به تازگي نيز شهرداري با دريافت 25 سنت به عنوان وديعه براي هر بطري نيم ليتري آب، مصرف‌کنندگان را به بازگرداندن بطري خالي تشويق مي‌کند.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در خرید