خرید شال چرا 3 سال پيش نمي گفتند، مدركم جعلي است؟!

نزديک به سه هفته از حضور امير رضا واعظ آشتياني در باشگاه استقلال تهران مي گذرد اما سر و صداي حضور رئيس فدراسيون دوچرخه سواري در قديمي ترين تيم فوتبال ايران کماکان فروکش نکرده است. قبل از ديدار دربي اتفاقات تلخي در تمرينات استقلال رخ داد.

چند تن از ليدرهاي تيم به شدت با يکديگر درگير شدند تا آرامش قبل بازي با پرسپوليس از استقلال رخت ببندد. پس از دربي نيز خبرهاي بسياري در خصوص تغييرات استقلال به گوش رسيد تا اينکه مديرعامل استقلال تصميم گرفت در اين باره صحبتهايي را مطرح کند که خواندنش خالي از لطف نيست.

گفت و گوي برنا با امير رضا واعظ آشتياني در ادامه مي آيد:

*با شرايط کار در باشگاه استقلال آشنا شده ايد؟
– آشنا که بودم اما طي روزهاي اخير شناختم بيشتر شده است.اينکه يک مدير در شروع کار خود با ساز و کارهاي درون سازماني آشنا نباشد يک امر طبيعي است، اما بايد تلاش کنم تا ظرفيت ها را بهتر بشناسم و نقاط قوت را تقويت کنيم.البته از نقاط ضعف هم غافل نشويم.

* اين استقلال با آن استقلالي که تصورش را داشتيد، تفاوتي دارد؟
اين استقلال همان استقلالي است که انتظارش را داشتم. شناخت من از تيم تنها از طريق مطبوعات نبود. اتفاقات اين باشگاه را دنبال مي کردم. در ضمن از مطبوعاتي استفاده مي کردم که مطالبشان واقع بينانه و کارشناسي بوده و هيچ زماني سمت نشرياتي نرفتم که حاشيه ساز يا به عبارتي زرد بوده اند.

* و قطعاً در اين چند روزه متوجه شده ايد که حجم کار در باشگاه استقلال بسيار وسيع است؟
– بله، به هر حال باشگاه استقلال باشگاهي پرطرفدار با حجم کاري بالا است که البته حواشي بسياري همراه خود دارد.

* منظورتان از حواشي چيست؟
– به خوبي متوجه شده ام جرياني عليه مديريت باشگاه به راه افتاده است. اين مسائل را کاملاً درک مي کنم، البته از اول هم مي دانستم که چنين جرياني در راه است و خودم را آماده مقابله با آن کرده بودم.شما مطمئن باشيد که اين حواشي به همين جا ختم نمي شود و در آينده هم ادامه دارد.

* فکر مي کنيد به چه دليل چنين حواشي اي براي شما ايجاد مي شود؟
– اين جريان مي خواهد واعظ آشتياني را با خودش همسو کند.آنها مي خواهند من هم مثل خودشان حرف بزنم، مثل خودشان رفتار کنم اما امکان ندارد نغيير رويه دهم.

* اين روند تا چه زماني ادامه دارد؟
– تا هرجايي که بتوانند پيش مي روند. من گلايه اي ندارم اما توجه داشته باشند که اگر خط قرمز ها را رد کنند برابر با قانون برخورد خواهيم کرد.

* اين روزها موضوع جعلي بودن مدرک تحصيلي شما هم مطرح است، در اين خصوص نيز صحبت کنيد.
– کساني که اين مسائل را مطرح مي کنند چرا سه سال قبل چيزي نمي گفتند؟! همه مدارک من در سازمان موجود است و هر کسي که شک دارد مي تواند از آنجا استعلام کند.از اين حرفها زياد زده مي شود اما انسان دانش واقعي اش را در کار نشان مي دهد.

* اين روزها صحبت از تغييرات در باشگاه استقلال نيز هست، اين موضوع تا چه حد صحت دارد؟
– مديري نيستم که به سرعت دست به تغييرات بزنم . افرادي که هم اکنون در کنار ما مشغول به کار هستند توسط مديرعامل قبلي برگزيده شده اند و ما هم به اين انتخابها احترام مي گذاريم. تا زماني که تيم نتيجه مي گيرد نبايد با يکسري تصميمات بحران را به مجموعه تزريق کرد.

* يعني تغييراتي در دستور کار نيست؟
– عقل سليم مي گويد از ظرفيت افراد خوب استفاده شود.

* اما شايعه برکناري نظري جويباري سرپرست استقلال نقل محافل است.
– اين هم از آن دسته حاشيه سازي هايي است که گفتم براي استقلال انجام مي شود. من در باشگاه استقلال با آقاي نظري جويباري آشنا شدم و ايشان نيز هم اکنون در سمت خود مشغول به کار است.

* با قلعه نويي که مشکلي نداريد؟
– قبل از اين که به استقلال بيايم با قلعه نويي رفيق بودم و از او شناخت خوبي دارم. وي نيز با قدرت به کار خود در استقلال ادامه مي دهد.تيم ما روند خوبي را در پيش گرفته و قصد داريم همين روند را ادامه دهيم.

* صحت دارد که قرارداد سرمربي استقلال را براي سه سال ديگر تمديد کرده ايد؟
-خير، قلعه نويي با استقلال يک سال قرارداد دارد و بدون مشکل به کارش ادامه مي دهد. نمي دانم اين خبرها چگونه منتشر مي شود.

* تغييرات در کادر فني و دستياران قلعه نويي چطور؟! گفته مي شود که شما روي دو تن از مربيان استقلال نظر مساعد نداريد؟
– متاسفانه برخي در شرايطي به اين مسائل دامن مي زنند که هيچ پايه و اساسي در خبرهايشان ديده نمي شود. اين خبر نيز درست نيست.

* مشکل نبود اسپانسر تيم که حل شد؟
– بله با امضاي قرارداد جديد تا پايان نيم فصل اول اسپانسر استقلال معرفي شد.

* قبول داريد بابت نبود اسپانسر ، استقلال در هفته هاي نخستين ليگ متحمل ضرر و زيان هاي بسياري شد؟
– بله، ما به دليل نبود اسپانسر نزديک به 400 تا 500 ميليون را از دست داديم.

* احتمال تغيير اسپانسر وجود دارد؟
– قرارداد ما تا پايان نيم فصل اول است و اگر پيشنهاد بهتري برسد قرارداد جديد تنظيم مي کنيم، در غير اين صورت شايد قراردادمان با همين اسپانسر فعلي را تا پايان فصل تمديد کنيم.

* چارت باشگاه به چه صورت است، آيا هنوز هم معاونتي در استقلال وجود دارد؟
– چارت باشگاه را تغيير داده ايم و ديگر معاونتي در استقلال وجود ندارد. قصد دارم به جاي معاونت ها، کميته هاي مختلف تشکيل دهيم.

* از جمله کميته فني؟
– بله تشکيل کميته فني نيز در دستور کار ما است.

* قلعه نويي که با تشکيل کميته فني مخالف نيست؟
– شايعه مخالفت قلعه نويي هم از همين دسته حواشي است که براي استقلال ايجاد شده است.

* در پايان اگر صحبت خاصي باقي مانده بفرمائيد.
– تلاش ما در استقلال براي حفظ آرامش تيم است. بازهم تاکيد مي کنم که ادبيات کارشناسي براي ما محترم است و از آن نيز استفاده مي کنيم و به هيچ عنوان دنبال نظرات فله اي نيستيم.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در خرید