خرید شال گشايش اجلاس رادوكا با تاخير

چهارمين اجلاس هيات رييسه و نخستين دوره بين المللي معافيت هاي درماني “TUE” و مديريت نتايج “RM” سازمان منطقه اي مبارزه با دوپينگ آسياي مرکزي روز سه شنبه در آکادمي ملي المپيک در تهران گشايش يافت.

به گزارش ايرنا، در اين دوره آموزشي بين المللي، نمايندگان 9 کشور ايران، ازبکستان، قرقيزستان، قزاقستان، افغانستان، پاکستان، تاجيکستان، ترکمنستان و مغولستان حضور دارند.
“رضا قراخانلو” رييس کميته ملي المپيک و رييس دفتر مبارزه با دوپينگ در منطقه آسياي مرکزي “رادوکا” در اين مراسم گفت: تربيت نيروي انساني متخصص اصلي ترين هدف دفتر در راه مبارزه با دوپينگ در منطقه است.

وي افزود:‌ پديده دوپينگ در بستر زمان شکل گرفته است و پيچيدگي هاي خاصي پيدا کرده است از اين رو تنها با برنامه ريزي بلند مدت و منسجم مي توان با آن مبارزه کرد.

قراخانلو به نقش جمهوري اسلامي ايران در منطقه اشاره کرد و گفت:‌ جمهوري اسلامي ايران نه تنها در داخل کشور بلکه در سطح منطقه آسيا نسبت به مسئله دوپينگ و راههاي مبارزه با آن احساس وظيفه مي کند و خواهان آن است تا نقش خود را در اين زمينه به خوبي ايفا نمايد.
به گفته وي، ‌سازمان تربيت بدني، کميته ملي المپيک و نهادهاي مرتبط ديگر در ايران شديدا خواهان مبارزه با دوپينگ هستند و در اين زمينه تلاش فراوان مي کنند.

رييس کميته ملي المپيک با بيان اينکه ايران در مسابقات المپيک نتيجه خوبي در مبارزه با دوپينگ به دست آورده است، اظهار داشت: در طول چهار سال گذشته حجم آزمايش هاي دوپينگ نسبت به ساليان قبل از آن چندين برابر بيشتر شده در حالي که تعداد آزمايش هاي مثبت در اين زمينه کمتر از سال هاي ديگر بوده است.

وي کشورهاي قاره آسيا را در امر مبارزه با دوپينگ اعضاي يک خانواده خواند که بايد فاصله هاي علمي ايجاد شده مابين خود را در همکاري با يکديگر کاهش دهند.
قراخانلو در ادامه خواهان جدي تر گرفتن اين اجلاس شد و از نمايندگان کشورهاي حاضر در تهران خواست تا در اين زمينه با همکاران خود گفت وگو کنند تا در اجلاس هاي آتي کشورهاي عضو حضور پررنگ تري داشته باشند.

قرار بود اين مراسم با حضور “محمد علي آبادي” رييس سازمان تربيت بدني برگزار شود که چنين نشد.

همچنين اين اجلاس يک ساعت دير تر از وقت اعلام شده آغاز شد که “رسولي” دبير اين اجلاس دليل آن را ترافيک شديد صبح امروز در تهران عنوان کرد.

چهارمين اجلاس هيات رييسه و نخستين دوره بين المللي معافيت هاي درماني “TUE” و مديريت نتايج “RM” سازمان منطقه اي مبارزه با دوپينگ آسياي مرکزي فردا به کار خود پايان مي دهد.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در خرید