خرید شال احمدی‏نژاد: 4 هزار نفر، بدهكاران اصلي بانك‌ها

احمدي‌نژاد با بيان اينكه پول نبايد در اختيار عده‌اي خاص بلوكه شود، گفت: بدهكاران اصلي و كلان به بانك‌ها، حدود چهار هزار نفرند، در حالي كه بيشتر مردم يا وام نگرفتند و يا وام‌هاي ناچيز گرفته‌اند و پس داده‌ و مي‌دهند.
به گزارش فارس، رئيس‌جمهور در ادامه سخنان خود در جمع مردم بجنورد با اشاره به تلاش‌هاي دولت و مردم براي ساختن كشور، گفت: چپاول و سودجويي فرهنگ غربي‌هاست، اما فرهنگ ملت ما، فرهنگ ايثار و مهرباني است و اين باعث آرامش، كمال و سعادت جامعه است.
وي افزود: كارهاي فراواني براي كشور در حال انجام است، اما انتظار ملت ايران، سرعت بالاتر، كيفيت بهتر و عدالت والاتر است و به همين جهت، دولت مشكلات اقتصادي و علت برخي عقب‌افتادگي‌ها و تبعيض‌ها را ريشه‌يابي كرده و طرح تحول اقتصادي را در چهارچوب چشم‌انداز و اصل 44 فراهم كرده است.
احمدي‌نژاد اصلاح وضع بانك‌ها، ماليات، گمركات، توليد، يارانه‌ها، و مسائلي از اين قبيل را جزو طرح تحول اقتصادي برشمرد و اظهار داشت: طرح تحول اقتصادي، عمدتا به سود كساني است كه از ثروت ملي كمتر بهره بردند و مناطقي كه كمتر استفاده كردند و خانواده‌هايي كه در مشكلات اقتصادي دست و پا مي‌زنند.
رئيس‌جمهور با بيان اينكه اين طرح مورد استقبال توده‌هاي مردم و صاحب‌نظران قرار گرفته، افزود: ما امروز وارد مرحله دوم اين طرح شده‌ايم و جزييات آن را طراحي كرده‌ايم و مي‌خواهيم پول در ميان اقشار گوناگون مردم مثل گردش خون در بدن عادلانه توزيع شود. بانك‌ها بايد پول را سالم، به اندازه و بموقع در تمام پيكره جامعه توزيع كنند.
وي تصريح كرد: بدهكاران اصلي و كلان به بانك‌ها حدود چهار هزار نفرند وبيشتر مردم يا وام نگرفتند و يا وام‌هاي ناچيز گرفته‌اند و پس داده‌ و مي‌دهند، اما عده كمي پول گرفتند تا مثلا كارخانه بزنند، اما با آن پول مسكن خريدند تا گران شود و بفروشند و بعد هم اين پول‌ها را وارد بازارهاي ديگر مي‌كنند.
احمدي‌نژاد با بيان اينكه پول نبايد در اختيار عده‌اي خاص بلوكه شود، گفت: در مورد يارانه‌ها نيز نبايد بيش از 70 درصد يارانه‌ها تنها به 30 درصد جامعه برسد، بلكه بايد در متن مردم پخش شود.وي خاطرنشان كرد: نمايندگان هم پيگير طرح تحول هستند و انشاءالله لايحه را تصويب مي‌كنند و به زودي اجراي آن را آغاز مي‌كنيم تا اصلاحات اساسي پديد بيايد.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در خرید