خرید شال حاتم بخشي زمين تزار روس توسط اولمرت

در ديدار آخر نخست‌وزير سابق رژيم صهيونيستي از مسكو، اولمرت، مالكيت يك قطعه زمين واقع در اراضي قدس غربي را كه گفته مي‌شود متعلق به نيكولاي سرگيي، برادر تزار اسبق روس بوده، به روسيه برگردانده است.
به گزارش سرویس بین‌الملل «»، اين زمين را اولمرت به رسم هديه واگذار كرده و مقامات مسكو با استقبال از اين كار، اظهار اميدواري كرده‌اند كه مالكيت ديگر املاك متعلق به روسيه را نيز دريافت كنند.
شايان ذكر است، اين قطعه زمين را روسيه 140 سال پيش براي اسكان زايران بيت‌المقدس خريده بود تا زايران روسيه در آن زندگي كنند؛ اين منطقه را يهوديان «ميدان روس» و عرب‌ها «المسكوبيه» و روس‌ها «سيرگيا» مي‌نامند.
روسيه مدعي مالكيت 23 واحد آموزشي و مدرسه در اراضي قدس غربي و الخليل است و علاوه بر آن، ادعاي ده‌ها كنيسه، دير و باغات در سرزمين‌هاي اشغالي را نيز دارد.
گفتني است، اين كار براي بازسازي وجهه اسرائيل به ويژه در ميان دولتمردان و مردم روسيه انجام شده است. چندي پيش نيز «جيهان سادات»، همسر انور سادات، رئيس‌جمهور سابق مصر گفته بود که اعراب بايد به قرارداد صلح 1979 كه شوهرم آن را امضا كرده، احترام گذاشته و روابط دوستانه با اسرائيل را آغاز كنند.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در خرید