خرید شال دسترسي به اينترنت از طريق لامپ‌هاي برق

با آغاز يك پروژه‌ي ‌٥/١٨ ميليون دلاري جديد در دانشگاه بوستون، شبكه‌هاي بي‌سيمي كه براي ارسال داده‌ها از نور قابل رويت به‌جاي امواج راديويي استفاده مي‌كنند به زودي به واقعيت تبديل مي‌شوند.

به گزارش ايسنا، محققان در دانشگاه بوستون در حال بررسي فن‌آوري جايگزين واي فاي هستند كه نور هوشمند نام داشته و داده را نه از طريق امواج راديويي بلكه از طريق امواج نوري قابل مشاهده ارسال مي‌كند.

هدف اين محققان به‌كارگيري ديودهاي نوري (LED) به‌جاي لامپ‌هاي حبابي است زيرا به طور نامحسوس روشنايي زيادي دارند كه به‌كارگيري آن‌ها را براي انتقال داده‌ها در يك محيط كاري مناسب مي‌كند.

به اعتقاد اين محققان، سرعت اوليه در اين فن‌آوري انتقال داده‌ي بي سيم بين يك و ‌١٠ مگابايت بر ثانيه خواهد بود؛ انتقال داده ميان سرورها و LEDها نيز برروي سيم‌هاي الكتريكي فعلي انجام خواهد گرفت.

انتقال اطلاعات به اين شكل در يك محيط كاري در مصرف انرژي بسيار صرفه‌جويي كرده و سيم‌ها و تجهيزات اضافي را حذف مي‌كند؛ همچنين بهترين ويژگي اين فن‌آوري امنيت آن است زيرا به علت مبتني بودن بر نور امواج از ديوارها نمي‌توانند عبور كرده و به بيرون منتشر شوند.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در خرید