خرید شال دانشيار: موانع سرمايه‌گذاري داخلي است

رییس شورای مرکزی حزب عدالت و توسعه معتقد است که 80 درصد از موانع سرمایه‌گذاری در ایران به مسائل داخلی باز می‌گردد.

به گزارش کمال دانشیار، در یک میزگرد خبری با تشریح ابعاد‌ بحران اقتصادی آمریکا و تاثیر آن بر اقتصاد ایران گفت: «افزایش قیمت انرژی و هزینه‌های جنگ با عراق و افغانستان از دلایل این بحران است».

دانشیار در عین حال درباره علت افزایش بهای جهانی انرژی تصریح کرد: «دلیل بالا رفتن قیمت نفت را می‌توان روند رو به رشد مصرف انرژی و افزایش نیافتن میزان تولید آن در جهان دانست».

او با اشاره به تاثیر رکود اقتصادی آمریکا بر ایران اظهار داشت: «بحران اقتصادی آمریکا باعث ایجاد رکود و کاهش مصرف خواهد شد و از آنجا که اقتصاد ایران به نفت متکی است با ایجاد رکود و کاهش مصرف در دنیا با مشکل روبرو خواهیم شد اما مساله مهم مدت زمان این بحران است. اگر این بحران یک سال به طول بیانجامد می‌توان گفت با ضربه‌های تورم جهانی و کاهش قیمت نفت مواجه خواهیم شد».

رییس شورای مرکزی حزب توسعه و عدالت در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به موانع سرمایه‌گذاری در ایران گفت: «می‌توان گفت 80 درصد موانع سرمایه‌گذاری به ایران باز می‌گردد و 20 درصد مربوط به بحران و مشکلات دیگر در دنیاست. بنابراین پیشنهاد می‌کنم از فرصت به وجود آمده نهایت استفاده را کرده و با ایجاد معاونتی در ریاست جمهوری موانع سرمایه‌گذاری را در ایران برطرف کنیم».

رییس شورای مرکزی حزب توسعه و عدالت با بیان این‌که باید نگرش دولت‌گرایی را تغییر داده تا اقتصاد مردمی بر سر کار بیاید در مورد انتخابات ریاست جمهوری گفت :«حزب توسعه و عدالت طرح جدیدی را در زمینه انتخابات مطرح کرده است، در این طرح به جای اینکه به دنبال شخص خاصی بگردیم به دنبال برنامه و تیم اجرایی هستیم. در واقع برنامه محوری را بر فرد محوری ترجیح داده‌ایم زیرا معتقدیم باید از روش‌های اتفاقی برای انتخاب رییس جمهور پرهیز کرد».

وی خاطرنشان کرد: «یکی دیگر از برنامه‌های این حزب تهیه طرح جهش اقتصادی است که همه ابعاد طرح تحول اقتصادی را مورد بررسی قرار داده تا در راستای پیشرفت اقتصاد کشور حرکت کنیم».

دانشیار با اشاره به فعالیت حزب توسعه و عدالت تصریح کرد: «این حزب همان‌طور که از اسمش مشخص است به دنبال پیشرفت و عدالت در ابعاد مختلف کشور است و با استفاده از نیروهای نخبه‌ داخل کشور تلاش دارد که بتواند در روند بهبود کشور موثر باشد».

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در خرید