خرید شال سقف معافيت‌ مالياتي حقوق، ‌٢٥٠ هزار تومان

معاون فني و حقوقي سازمان امور مالياتي كشور گفت: در صورت تصويب فرمول پيشنهادي ما كه بر اساس قانون خدمات مديريت كشوري طراحي شده است سقف معافيت مالياتي حقوق احتمالا 250 هزار تومان تعيين مي‌شود.

قاسم پناهي در گفت‌وگو با ايسنا با اشاره به اينكه يك لايحه دو فوريتي در مورد چگونگي تعيين سقف معافيت مالياتي حقوق به مجلس فرستاده شده است گفت: هر موقع مجلس اين لايحه را تصويب كرد ما معافيت مالياتي حقوق را اعلام مي‌كنيم.

او درباره دلايل تغيير محاسبه سقف معافيت مالياتي حقوق گفت: قبلا اين سقف براساس فرمولي كه از قانون نظام هماهنگ تبعيت مي‌كرد محاسبه مي‌شد ولي با تصويب قانون خدمات مديريت كشوري بايد فرمول جديدي براي آن تعريف مي‌شد و به تصويب مجلس شوراي اسلامي مي‌رسيد بنابراين به محض اينكه اين لايحه در مجلس تصويب شد آن را ابلاغ مي‌كنيم و حتي پيش‌بيني كرده‌ايم معافيت را از اول فروردين 87اعمال كنيم.

معاون فني و حقوقي درباره ميزان افزايش اين سقف از حدود دو ميليون و 700 هزار تومان گفت: اين افزايش تقريبا مطابق ضرايبي است كه هر ساله اضافه مي‌شود و شايد الان نتوان رقم دقيقي براي آن پيش‌بيني كرد چون در لايحه‌اي كه به مجلس فرستاده‌ايم فرمول را براساس قانون خدمات كشوري طراحي كرده‌ايم و تعيين سقف معافيت بستگي به تصويب آن در مجلس دارد كه آن را بپذيرد يا نپذيرد و يا چه تغييراتي در آن بدهد.

پناهي گفت: پيشنهاد ما اين بوده است كه 30 برابر جدول اولين ارزش زاويه‌اي كه در قانون مديريت خدمات كشوري دو هزار است را در ضريبي كه هر ساله اعلام مي‌شود ضرب كنيم كه تقريبا براين اساس پيش‌بيني مي‌كنيم كه معافيت مالياتي حقوق ماهي 250 هزار تومان بشود كه البته در نهايت اين موضوع بستگي به تصويب مجلس شوراي اسلامي دارد.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در خرید