خرید شال کمک 76 میلیون دلاری پوتین به سینمای روسیه

نخست‌وزیر روسیه روز سه‌شنبه از اختصاص کمک فوری 76 میلیون دلاری (دو میلیارد روبل) به سینمای روسیه خبر داد و قول داد سالانه حداقل 164 میلیون دلار (3/4 میلیارد روبل) به سینما در این کشور اختصاص بدهد.

به گزارش خبرنگار مهر، اسکرین دیلی اعلام کرد ولادیمیر پوتین خبر اعطای کمک به سینمای روسیه را در کنفرانسی در سن پترزبورگ به میزبانی راشن وورلد استودیوز RWS اعلام کرد. رئیس جمهوری سابق روسیه این تصمیم را “به خاطر نیاز به شکل دادن به ارزش‌های مرتبط با منافع جامعه و منافع استراتژیکی کشور” عنوان کرد.

مسکو می‌خواهد تا چهار سال آینده سهم فیلم‌های روسی در بازار را به 30 درصد افزایش بدهد و برای رسیدن به این هدف به تهیه‌کنندگان فیلم‌های موفق تضمین داده به اندازه 10 درصد از فروش فیلم‌هایشان به فیلم‌های بعدی آنها کمک کند.

دولت در عین حال می‌خواهد تعداد سینماها در روسیه بخصوص در شهرهای کوچک افزایش پیدا کند. در حال حاضر بیش از 1700 سینمای مدرن، بیشتر در شهرهای بزرگ در در روسیه فعال هستند.

پوتین در کنفرانس DVD “آموزش جودو با ولادیمیر پوتین” را ارائه کرد. RWS سال 1998 تاسیس شد و از بزرگترین شرکت‌های تولید فیلم و برنامه تلویزیونی است که سال 2008 بیش از 500 ساعت فیلم تولید کرد و سال 2009 آن را دو برابر می‌کند.

نخست وزیر روسیه اوایل تابستان امسال نیز سر صحنه “آفتاب‌سوخته 2” نیکیتا میخالکف ظاهر شد که پرهزینه‌ترین فیلم تاریخ سینمای روسیه پس از فروپاشی شوروی است.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در خرید