خرید شال انتقاد شديد رهبران روسيه از سياست‌ آمريكا

رييس جمهوري و نخست وزير روسيه در طول كمتر از ‪ ۲۴‬ساعت اخير به شدت سياست‌هاي آمريكا را مورد حمله قرار دادند.

به گزارش ايرنا از مسكو و به نقل از رسانه‌هاي خبري روسيه، دميتري مدوديف رييس جمهوري روسيه عصر چهارشنبه در كنفرانس سياست جهاني در شهر اويان فرانسه، آمريكا را عامل بحران‌هاي سياسي و اقتصادي و افزايش مناقشات منطقه‌اي و بين‌المللي معرفي كرد.

رييس جمهوري روسيه در اين كنفرانس با انتقاد از سياست‌ها و مواضع آمريكا گفت: تلاش آمريكا براي سلطه بر جهان، باعث بروز مناقشات بين‌المللي شده است.

مدوديف، آمريكا را به خودخواهي اقتصادي متهم كرد و افزود: اين سياست آمريكا به بروز بحران مالي در جهان منجر شده است.

رييس جمهوري روسيه اضافه كرد:بخشي از دولت آمريكا گرفتار بيماري رواني ترس از دشمنان فرضي هستند و بواسطه اين بيماري تلاش مي‌كنند تا جهان را تحت سلطه جهان تك قطبي خود در آورند.

ولاديمير پوتين نخست وزير روسيه نيز امروز در جمع اعضاي پارلماني حزب كمونيست فدراسيون روسيه در مسكو گفت: آمريكا به عنوان رهبر اقتصاد آزاد جهان و سهام وال استريت به عنوان مركز اعتماد، ديگر هيچگاه مورد اطمينان نخواهند بود.

نخست وزير روسيه با بيان اينكه ديگر بازگشتي به اوضاع اقتصادي سابق وجود ندارد، گفت: آمريكا به عنوان رهبر اقتصاد آزاد ديگر قابل اعتماد نيست.

نگرش رهبران روسيه نسبت به آمريكا بعد از تحريكات و دخالت‌هاي اين كشور در بروز بحران اوستياي جنوبي و تهاجم گرجستان به اين جمهوري در مردادماه امسال بكلي تغيير يافت و سران روسيه معتقدند، آمريكا عامل تنش آفريني و مسبب ايجاد بحران‌هاي سياسي و اقتصادي در جهان مي‌باشد.

رهبران روسيه تحركات سازمان پيمان آتلانتيك شمالي (ناتو) در منطقه قفقاز و در امتداد مرزهاي روسيه را نيز ناشي از سياست‌هاي سلطه جويانه آمريكا مي‌دانند و بر اين باورند كه آمريكا تلاش مي‌كند تا گرجستان و اوكراين دو جمهوري اقماري شوروي سابق در امتداد مرزهاي روسيه به ناتو ملحق شده تا از نفوذ سنتي روسيه در اين منطقه كاسته شود.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در خرید