خرید شال جدال نفس‌گير فوتسال ایران با برزيل، اوكراين و ايتاليا

تیم ملی فوتسال کشورمان پس از صعود به مرحله يك چهارم نهايي جام جهانی فوتسال برزیل، روز شنبه جدال نفس‌گیر را برابر کشور میزبان در ريودوژانيرو خواهد داشت.به گزارش خبرنگار ورزشی ، در آخرین روز رقابت های مقدماتی جام جهانی در کنار پیروزی 3 بر 2 ایران مقابل تیم ملی چک، اسپانیا 3 بر صفر از سد اروگوئه گذشت، اوکراین برابر چین با نتیجه 4 بر 2 به برتری رسید و آرژانتین 2 بر 1 گواتمالا را از پیش رو برداشت.
 
بر اين اساس از گروه A برزيل و روسيه، پاراگوئه و ايتاليا از گروه B، اوكراين و آرژانتين از گروه C و همچنين اسپانيا و ايران از گروه D به مرحله يك چهارم نهايي صعود كردند كه در قالب گروه چهار تيمي E و F ، سه دور به مصاف هم مي‌روند.
 
در گروه E، برزيل، ايتاليا، ايران و اوكراين قرار گرفتند و در گروه F، اسپانيا، پاراگوئه، روسيه و آرژانتين قرار گرفتند.
 
در اين چارچوب،برزيل و ايران شنبه ‪هفته آتي ۲۰‬مهر، چهل و يكمين بازي اين رقابت ها و نخستين ديدار مرحله يك چهارم نهايي را از گروه E مي‌رود كه جدالي نفس‌گير براي نمايندگان فوتسال كشورمان خواهد بود.
 
همچنين پاراگوئه و آرژانتين، اسپانيا و روسيه و  ايتاليا و اوكراين نيز در اولين روز هفته آتي رو در روي هم قرار خواهند گرفت.
 
اين جدال نفس‌گير روز يكشنبه۲۱‬ مهر ادامه خواهد يافت كه بر اين اساس در دور دوم مرحله يك چهارم نهايي، ايتاليا و برزيل رو در روي هم قرار مي گيرند، اسپانيا و آرژانتين به جدال مي‌پردازند، پاراگوئه و روسيه در برابر هم قرار خواهند گرفت و اوكراين و ايران در آخرين بازي اين دور به مصاف هم خواهند رفت.
 
تيم‌هاي حاضر در اين دور از رقابت‌هاي جام‌جهاني 2008، روز دوشنبه استراحت خواهند كرد تا آخرين دور پيكارهايشان از مرحله يك چهارم نهايي را روز سه‌شنبه پيگيري نمايند.

در دور سوم مرحله يك چهارم نهايي جام جهاني فوتسال برزيل نيز، ايران و ايتاليا پنجاهمين بازي اين رقابت‌ها را سه‌شنبه ۲۳‬مهر برگزار خواهند كرد، برابر يكديگر به ميدان خواهد رفت، پاراگوئه با اسپانيا رو در رو خواهد شد و آرژانتين و روسيه آخرين ديدار اين مرحله از رقابت‌ها را پيگيري خواهند كرد.
 
در پايان اين سه دور رقابت نيز، از هر گروه دو تيم برتر به مرحله نيمه نهايي صعود خواهند كرد و ديدارهاي نيمه‌نهايي را پنج‌شنبه 25 مهرماه برگزار خواهند كرد.
 
ديدارهاي رده‌بندي و فينال جام جهاني فوتسال برزيل نيز به ترتيب شنبه 27 مهر و دوشنبه 29 مهرماه انجام مي‌شود.
  
اگرچه با توجه به جوانگرايي بي‌سابقه در تيم ملي فوتسال و تزريق نيروي تازه به بدنه اين تيم، صعود ايران به جمع 8 تيم برتر جهان نيز موفقيتي قابل تامل محسوب مي‌شود كه كارنامه قبولي ملي‌پوشان كشورمان را به همراه داشته است و صعود به مرحله يك چهارم نهايي، در تقابل با برزيل، اوكراين و ايتاليا كار دشواري محسوب مي‌شود اما به نظر مي‌رسد شاگردان حسين شمس سرمربي تيم ملي فوتسال ايران، توان آن را دارند تا شگفتي‌ساز شوند و بار ديگر به عنوان تيم دوم E به مرحله نيمه‌نهايي صعود داشته باشند و خاطره جام جهاني هنگ کنگ را زنده كنند.
 
گفتني است، تيم ملي فوتسال ايران پس از کسب عنوان چهارمي جام جهاني 1992 هنگ کنگ ديگر نتوانسته بود درخششي در اين پيکارها داشته باشد و در جام هاي جهاني 1996 برزيل، 2000 گواتمالا و 2004 چين تايپه نتوانست از مرحله مقدماتي رقابت ها صعود کند و اين نخستين فرصت پس از چهار دوره ناكامي براي قرار گرفتن در جمع چهار تيم برتر جهان است.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در خرید