خرید شال نام سيستم عامل جديد مايكروسافت

با استناد به اطلاعاتي كه براي مدت كوتاهي در وب‌سايت كنفرانس طراحان حرفه‌يي مايكروسافت قرار گرفت به نظر مي‌رسد اين شركت نرم‌افزاري نام كد Strata را براي سيستم عامل ابري خود انتخاب كرده است.

به گزارش ايسنا، البته وب‌سايت مايكروسافت اكنون تغيير كرده و ديگر اطلاعاتي مربوط به اين سيستم عامل ندارد اما يك وبلاگ‌نويس موفق شد قبل از برداشته شدن اين اطلاعات آن‌ها را به‌دست آورده و به نمايش بگذارد.

در اين مرحله مشخص نيست ويندوز استراتا يك نام كد داخلي است يا نامي كه مايكروسافت براي پلت‌فرم ابري خود برگزيده است؛ استيو بالمر، مدير اجرايي مايكروسافت پيش از اين خاطر نشان كرده بود كه اين شركت به سيستم عامل مبتني بر ابري نياز دارد تا بتواند در عرصه رقابت با آمازون و گوگل عقب نماند؛ اين دو شركت اينترنتي در حال حاضر سرويس‌هاي نرم‌افزاري ابري در مقياس بزرگ ارايه مي‌كنند.

رايانش ابري اصطلاحي است براي تعريف وضعيتي كه در آن برنامه‌ها برروي سرورهاي وب قرار گرفته و به جاي نصب بودن در رايانه از طريق اتصال به اينترنت قابل دسترس هستند؛ اين امر به مدل تجاري جديد برنامه‌هاي مبتني بر اشتراك منتهي شده كه به نرم‌افزار به عنوان سرويس معروف هستند اما مايكروسافت آن را نرم‌افزار به علاوه‌ي سرويس ناميده است.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در خرید