خرید شال پارلمان اوکراين منحل شد

رئيس جمهوري اوکراين شب گذشته پارلمان اين کشور را منحل کرد و انتخابات زودهنگام پارلماني را خواستار شد.

به گزارش “ايلنا” به نقل از آيريش تايمز، با فروپاشي ائتلاف طرفدار غرب در پارلمان اوکراين و تشديد بحران سياسي در اين کشور رئيس جمهوري اوکراين پارلمان اين کشور را منحل کرد.

«ويکتور يوشچنکو» درسخنراني تلويزيوني خود عدم توافق احزاب و گروه‌‏هاي سياسي اوکراين را براي تشکيل ائتلاف اکثريت در پارلمان علت تصميم خود براي انحلال پارلمان اين کشور اعلام کرده است.
اين تصميم يوشچنکو تنها چند ساعت بعد از اينکه وي به سران احزاب اين کشور براي پيدا کردن راه خروج از بن‌‏بست سياسي زمان داده بود، اتخاذ شد.
ائتلاف حزب غرب‌‏گراي اکثريت اوکراين ماه گذشته در پي خودداري طرفداران يوشچنکو از همکاري با «يوليا تيموشنکو»،نخست‌‏وزير اين کشور به دليل پيوستن حزب طرفدار وي به احزاب روس‌‏گراي مناطق و موافقت با برخي لوايح که کاهش اختيارات رئيس‌‏جمهوري را خواستار بود، از هم پاشيد.
در پي اين اقدام ، يوشچنکو، نخست‌‏وزير اوکراين را به خيانت و تلاش براي برپايي کودتاي نظامي متهم کرد.
تيموشنکو با برگزاري دور جديد انتخابات مخالف است و آن را تضعيف‌‏کننده ثبات اوکراين مي‌‏داند.
وي‌‏ همچنين اقدامات رئيس‌‏جمهوري را در راستاي تحليل دولت ارزيابي مي‌‏کند و معتقد است اين قبيل اقدامات به ملت اوکراين آسيب مي‌‏رساند.

يوشچنکو تاريخ دقيقي براي برگزاري انتخابات تعيين نکرده است ولي طبق قانون اساسي اوکراين اين انتخابات نبايد بيش از 60 روز بعد از انحلال پارلمان انجام شود.

آخرين انتخابات زود هنگام پارلماني اوکراين حدود يک سال پيش برگزار شد.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در خرید