خرید شال اتفاقات عجيب در جام حذفي!

جام حذفي فوتبال باشگاه هاي کشور در حالي طي روزهاي پنج شنبه و جمعه در شهرهاي مختلف کشور آغاز شد که برخي بي نظمي ها باز هم اين مسابقات را تحت الشعاع خود قرار داد.
به گزارش ايسنا، در حالي که مسابقات جام حذفي به عنوان رقابت هاي رسمي کشور هر سال برگزار مي شود و به دليل حضور قهرمان آن در جام باشگاه هاي آسيا از ارزش ويژه اي برخوردار شده است اما، شاهد هستيم که فدراسيون فوتبال تنها به دنبال برگزاري اين مسابقات است و کاري به کيفيت بازي ها ندارد.
 
در يکي از ديدارهاي اين مسابقات، جمعه تيم هاي شاهين بندرگز و آلومينيوم (ب) اراک به مصاف هم رفتند که با حواشي مختلفي همراه بود. اين ديدار در زميني برگزار شد که نه تنها زمين چمن نبود بلکه، سرويس بهداشتي، حفاظ دور زمين و رختکن هم نداشت. اين بازي در پايان 90 دقيقه با نتيجه 2 بر 2 مساوي شد كه پس از آن با اعلام داور و ناظر مسابقه، با حذف دو زمان 15 دقيقه‌اي وقت‌هاي اضافه مستقيم ضربات پنالتي زده شد!
کاظم سليماني ناظر اين مسابقه درباره اتفاقات اين بازي گفت: به دليل بارندگي شديدي که در گلستان بود، زميني که قرار بود بازي در آن برگزار شود شرايط مساعدي نداشت و پس از بازديد از 12-13 زمين اطراف بندرگز، در نهايت تصميم گرفتيم بازي در روستاي (باقو) برگزار شود.
وي در مورد شرايط زمين بازي و امنيت آن گفت: اين زمين حالتي نيمه چمن داشت که اکثر زمين هاي فوتبال در شمال چنين حالتي دارد؛ از طرفي درست است که حفاظي دور اين زمين نبود اما، مسوولان محلي از جمله فرماندار و نيروي انتظامي طي نامه اي تضمين کردند که از نظر امنيتي مشکلي بوجود نيايد.
سليماني در مورد لغو زمان هاي اضافه 15 دقيقه در اين مسابقه رسمي، اظهار کرد: قرار بود بازي ساعت 14 آغاز شود اما، به دليل شرايط پيش آمده، از ساعت 15:30 دقيقه بازي را شروع کرديم که در پايان 90 دقيقه هوا رو به تاريکي مي رفت؛ پس از آن با توافق داور و مسوولان دو تيم تصميم گرفتيم بازي وقت اضافه نداشته باشد و مستقيم ضربات پنالتي بزنيم.
وي در پاسخ به اين سوال که مگر اين ديدار يک مسابقه رسمي کشور نبوده که وقت هاي اضافه را حذف کرده ايد؟ گفت: ما تابع فدراسيون فوتبال هستيم، قبل از بازي تمام شرايط را با “محمدزاده” مسوول اجرايي فدراسيون در ميان گذاشتم و وي گفت بازي بايد تحت هر شرايطي برگزار شود، ما هم از اين دستور پيروي کرديم.
سليماني در پاسخ به اين سوال که اگر به شما دستور داده نمي شد، به عنوان يک ناظر رسمي فدراسيون باز هم اين ديدار را برگزار مي کرديد؟ گفت: قطعا اگر اين مسابقه در چارچوب يکي از ليگ هاي کشور برگزار مي شد، به هيچ عنوان آن را برگزار نمي کردم اما، چون جام حذفي بود و فدراسيون هم تاکيد داشت مسابقات بايد تحت هر شرايطي برگزار شود، مجبور بوديم اين ديدار را برگزار کنيم.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در خرید