خرید شال افشاي جديدترین رسوايي اخلاقي ساركوزي

رئيس پيشين اطلاعات پليس فرانسه فاش كرد، نيكلا ساركوزي، رئيس‌جمهوري فرانسه، چهار سال پيش هنگامي كه به عنوان وزير كشور فعاليت مي‌كرده، با همسر يكي از اعضاي كنوني كابينه خود رابطه داشته است.
به گزارش فارس، ماجراي تازه ‌فاش شده رئيس‌جمهوري فرانسه، موج جديدي در رسانه‌هاي دنيا درباره رسوايي اخلاقي وي به راه انداخته است.
روزنامه «تايمز» لندن در اين باره گزارش داد: اين ماجرا، يكي از چندين رازي است كه روز گذشته در يادداشت‌هاي شخصي «ايوس برتران» فاش شده است. برتران تا سال 2004 و به مدت دوازده سال، مدير مركزي نهاد اطلاعاتي پليس فرانسه (RG) بود.
اين رئيس پليس كه نهاد تحت امرش، همواره به عنوان ابزاري براي سران و حاكمان فرانسه بوده، همچنين در يادداشت‌ خصوصي خود در سال 2003 نوشته است كه «ژاك شيراك»، رئيس‌جمهوري فرانسه مدتي براي جراحي پلاستيك و ترميم پوست صورت در كانادا بوده است.
اين يادداشت‌‌ها كه پرده از اسرار فراوان درباره روابط نامشروع، مواد مخدر، فساد و رشوه‌خواري‌هاي سران فرانسه برداشته، به تازگي از سوي دادگاه در راستاي تحقيقات درباره موارد آمده، مصادره شده است، اما محتويات آن در مجله خبري «لو پوئن» درز كرده است.برتران 63 ساله همچنين پرده از اسرار خانوادگي «ليونل ژوسپن»، نخست‌وزير و نامزد رقيب شيراك در انتخابات 2002 برداشته است.
به گزارش لو پوئن، خبرچينان ژوسپن، خبرنگاراني بودند كه از سوي وي اجير شده بودند.در گزارش اين مجله فرانسوي، نام افراد مهم در خلاصه گزارش حذف و تنها به چاپ نسخه دستكاري شده از آن بسنده شده است.اما در خلاصه يادداشت‌ها، اين فرضيه تأييد شده كه شيراك از اطلاعات پليس فرانسه براي تضعيف ساركوزي كه خود را براي شركت در رقابت‌هاي رياست جمهوري آماده مي‌كرد، بهره گرفت.
يكي از گزارش‌هاي تأييد نشده، اين بوده كه «سيسيليا ساركوزي»، همسر پيشين ساركوزي توسط اطلاعات پليس از ماجراي خيانت همسرش آگاه شد.
سيسيليا كه برتران از وي به عنوان عاشق ميهماني ياد كرده، از زمان جدايي از ساركوزي، همواره درباره روابط سازكوزي با زنان ديگر شكايت كرده است.
ساركوزي برتران را در سال 2004 از اين پست بركنار كرد.اينها همه در حالي است كه ساركوزي، برتران را متهم كرده بود كه به همراه «دومينيك دو ويلپن»، وزير امور خارجه پيشين فرانسه، قصد بدنامي وي را دارند.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در خرید