خرید شال شاهمراداف:سرمربي ايران بايد ايراني باشد

پروفسور يوري شاهمراداف سرمربي سابق كشتي روسيه و از تئوريسين‌هاي بزرگ كشتي جهان براي همكاري با مازندراني‌ها به ايران آمده است و مسابقات قهرماني كشور را در ساري از نزديك تماشا مي‌كند.

شاهمراداف در گفت‌وگو با ايسنا، درمورد فعاليت فعلي خود در كشتي روسيه، اظهار كرد: در حال حاضر رييس مركز كشتي داغستان هستم كه از بزرگترين مراكز كشتي جهان است. همچنين مشاور عالي ورزش جمهوري داغستان هستم و به عنوان مدرس دانشگاه مشغول به فعاليتم.

وي در رابطه با حضور خود در ايران گفت: به دعوت هيات كشتي مازندران به ايران آمده‌ام و براي 10 روز اينجا خواهم بود. ابتدا وضعيت را بررسي مي‌كنم تا هماهنگي‌هاي لازم براي همكاري‌ آينده انجام شود.

شاهمراداف درمورد رها كردن سرمربيگري شوروي سابق گفت: من 12 سال سرمربي تيم ملي بودم كه كار بسيار سختي است اما، لازم بود تا تغييراتي انجام شود و افراد جديد و جوان‌تر بيايند و كار را به دست بگيرند.

وي در پاسخ به اين سوال كه اگر سرمربيگري تيم ملي ايران به شما پيشنهاد شود، قبول مي‌كنيد، گفت: نه، قبول نخواهم كرد. زماني و در يك دوره الگوي ما روس‌ها شما ايرانيان بوديد. ايران هم مربيان خوبي دارد و هم كشتي‌گير و تماشاگر خوبي. زماني ما از شما ياد مي‌گرفتيم و ايران در كشتي جهان يك الگو بود. در ايران بايد هميشه سرمربي يك ايراني باشد. براي موفقيت هم بايد برنامه داشته باشيد و تمام سرمايه‌هاي كشتي خود را جمع كنيد تا مورد استفاده قرار گيرند.

شاهمراداف درمورد چگونگي انتخاب شدن رييس فدراسيون و سرمربي در روسيه گفت: رييس فدراسيون هر چهار سال يك بار انتخاب مي‌شود. روسيه 78 منطقه دارد كه هر منطقه يك نماينده در اين انتخابات خواهد داشت، انتخابات جديد نيز در دسامبر آينده انجام مي‌شود. درمورد سرمربي نيز، رييس فدراسيون سه نفر را به مجمع پيشنهاد مي‌كند كه اين مجمع از قهرمانان جهان و المپيك تشكيل شده است. در نهايت مجمع يك نفر را از جمع اين سه نفر برمي‌گزيند.

وي در مورد انتخاب ملي‌پوشان روسيه تصريح كرد: در كشتي روسيه مسابقات قهرماني كشور ملاك است و همه مي‌دانند كه هر ساله بايد در چه تاريخي در اين رقابت‌ها حضور داشته باشند. كشتي‌گيران مي‌دانند كه بايد مراقب باشند تا در اين تاريخ مصدوم يا ناآماده نباشند. چرا كه قهرمانان كشور ملي‌پوش خواهند شد. به طور كل كشتي‌گير با مبارزه و مسابقه انتخابي ملي‌پوش مي‌شود و به جز معدود استثناها، هيچ وقت انتصاب نداشته‌ايم.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در خرید