خرید شال غیبت 18 کشور در اجلاس مجالس آسيايي

نماينده سابق ايران در سازمان ملل متحد، از حضور نيافتن هجده کشور در اجلاس اخير مجالس کشورهاي آسيايي خبر داد.
به نوشته اعتماد، هادي نژادحسينيان، رئيس دايمي دبيرخانه مجمع مجالس آسيايي درباره علت شرکت نداشتن تعدادي از کشورهاي عضو در اين اجلاس گفت: هجده کشور در اين اجلاس شرکت نکردند که هر کدام دلايل خاص خودشان را داشتند و درباره عراق به رغم اينکه با پارلمان اين کشور مذاکراتي داشتم، اما از علت شرکت نكردن نماينده آنها در اين اجلاس بي‌اطلاعم.
به گفته او، عده‌ای پارلمانشان در حال منحل شدن است و عده‌اي نيز هنوز در حال برگزاري مراسم عيد فطر هستند و حدود چهار کشور نيز در نامه‌اي به ما اعلام کردند جلسات پارلمانشان در اين روز در حال برگزاري است.
در عين حال، نماينده اسبق ايران در سازمان ملل معتقد است در زمان حضورش در اين سازمان، شوراي امنيت همکاري‌هاي نسبتاً خوبي با جمهوري اسلامي ايران داشته است. هادي نژادحسينيان در گفت‌وگو با ايلنا با اشاره به دستاوردهاي برگزاري اجلاس مجمع مجالس آسيايي گفت: خوشبختانه توانستيم موضوعاتي را که اين مجمع در سال گذشته تصويب کرده بود، به نحو احسن عملياتي کنيم. رئيس دايمي دبيرخانه مجمع مجالس آسيايي در ادامه افزود: اين مطالب به صورت قطعنامه در شوراي اجرايي مطرح و تصويب شد و قرار است به عنوان برنامه‌هاي کاري مجمع عمومي که دو ماه ديگر در جاکارتا برگزار مي‌شود، در دستور کار قرار گيرد.
وي با بيان اينکه مصوبات اين مجمع، براي مجالس کشورهاي آسيايي عضو لازم‌الاجراست، اظهار داشت: يکي از موضوعات مهمي که در سال 2006 تصويب شد، تهيه برنامه عمل براي کاهش فقر در قاره آسياست و مجمع موظف شد راهکار لازم را براي عملياتي کردن اين مصوبه در نظر بگيرد.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در خرید