خرید شال كلاهبرداري با مشاركت زن و مادر زن

خانواده كلاهبرداري كه براي فريب شهروندان در استان خراسان جنوبي به انواع شيوه‌هاي متقلبانه رو آورده بودند، پس از تعقيب توسط كارآگاهان پليس آگاهي و گريختن به مشهد سرانجام دستگير شدند.

به گزارش ايسنا، سرهنگ بيكاري ـ رييس پليس آگاهي استان خراسان جنوبي ـ با بيان اين خبر، افزود: متهم اصلي پرونده به نام «م ـ ي» كه از كلاهبرداران حرفه‌اي و سابقه‌دار بوده به اتفاق همسر و مادر همسرش با طرح نقشه‌هاي متفاوت اقدام به اخاذي از شهروندان مي‌كردند. در اكثر موارد فروش زمين و مال غير دستاويز كلاهبرداري آنان قرار مي‌گرفت، ضمن اين كه حضور در جواهرفروشي‌ها و خريد طلاجات با چك‌هاي جعلي، كلاهبرداري از شركت‌ها با عناوين جعلي، خريد و فروش خودرو با چك بي‌محل و غيره از ديگر شيوه‌هاي متهمان براي كلاهبرداري بود.

وي افزود: مدتي قبل كارآگاهان اداره مبارزه با كلاهبرداري در جريان چند شكايت از سوي برخي شهروندان بيرجند قرار گرفتند، كه تمامي آن‌ها با خريد زمين مربوط به افراد مختلف از كلاهبرداران و پرداخت مبالغ هنگفت فريب آن‌ها را خورده بودند. با دريافت مشخصات كلاهبرداران و ترسيم چهره آن‌ها كارآگاهان كه حدس مي‌زدندريال با توجه به شيوه‌هاي به كار گرفته شده به احتمال فراوان با متهماني حرفه‌اي روبرو هستند به مهمترين پرونده‌هاي كلاهبرداري چند ماه اخير استان مراجعه و با مطالعه دقيق پرونده‌هاي مختلف متوجه شدند، اين خانواده چندين فقره كلاهبرداري ديگر نيز در نقاط مختلف استان انجام داده و تحت تعقيب هستند.

رييس پليس آگاهي استان خراسان جنوبي عنوان كرد: با تطبيق مشخصات متهمان با افراد تعقيب و محرز شدن انجام كلاهبرداري‌ها توسط اين خانواده مجرم، عمليات براي دستگيري آن‌ها آغاز و با انجام ساعت‌ها كار اطلاعاتي و كنترل نامحسوس پاتوق‌ها احتمالي رفت و آمد متهمان و دوستان و نزديكان آن‌ها مشخص شد، متهمان كه با توجه به كلاهبرداري‌هاي گسترده خود انتظار حضور پليس را مي‌كشيدند، به مشهد گريخته‌اند.

وي افزود: بلافاصله تيم تحقيقاتي پرونده به مشهد اعزام و با همكاري كارآگاهان پليس آگاهي اين استان تعقيب متهمان فراري شتاب بيشتري به خود گرفت و با استفاده از بانك‌هاي اطلاعاتي و پس از چند روز تلاش شبانه‌روزي و بي‌وقفه آشكار شد، متهمان با جعل مدارك هويتي و حضور در چند شركت تجاري قصد ادامه كلاهبرداري را دارند، اما قبل از اين كه موفق به اجراي نقشه‌هاي جديد خود شوند در يك اقدام ضربتي از سوي كارآگاهان پليس دستگير و به بيرجند منتقل شدند.

سرهنگ بيكاري گفت: متهمان در بازجويي‌ها به ميليون‌ها تومان كلاهبرداري با استفاده از فريب شهروندان و به خصوص با جعل اسناد و مدارك اعتراف و پس از تكميل پرونده و شناسايي مالباختگان با صدور قرار روانه زندان شدند.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در خرید