خرید شال خطري متوجه علي دايي نيست

سايت گل در گزارشي با عنوان “نفر بعدي چرخ و فلک مربيان فوتبال آسيا کيست؟” از “علي دايي” به عنوان يکي از مربياني که در حال حاضر خطري متوجه او نيست، ياد کرد.

اين سايت افزود، در حالي که فقط دو مسابقه از دور پاياني مسابقات مقدماتي جام جهاني 2010 در آسيا گذشته است، مربيان سه تيم از 10 تيم حاضر در اين مرحله عوض شده اند.
تاکنون هدايت تيم هاي ملي فوتبال قطر، امارات و ازبکستان به نفرات جديدي سپرده شده است و مطمئنا قبل از نشستن گرد و خاک مسابقات تا ژوئن آينده، مربيان بيشتري جايگزين خواهند شد.

اين در حاليست که جايگاه “علي دايي” به عنوان سرمربي تيم ملي فوتبال ايران در کنار مربياني چون “کيم جونگ هون” سرمربي کره شمالي و “پيم وربيک” سرمربي استراليا امن است و خطري متوجه او نيست.

ايران بسيار صبورتر از بيشتر کشورهاي غرب آسياست و علي دايي نسبت به اکثر بازيکنان سابق اين قاره، يک اسطوره است.

عمکلرد تيم ايران در نيمه دوم ديدار با عربستان، بسيار دلگرم کننده بود و تيم ملي و دايي با پيروزي مقابل کره شمالي در خانه، وضعيت خوبي براي مسابقات بعدي پيدا مي کنند.

از سوي ديگر کيم جون هون سرمربي کم حرف کره شمالي دوست دارد بازيکنان تيمش با عملکردشان به جاي او حرف بزنند. وي تا کنون با پيروزي 2 بر يک مقابل امارات و سپس تساوي يک بر يک مقابل کره جنوبي، کارش را خيلي خوب انجام داده است.

پيم وربيک سرمربي استراليا با اينکه تجربه اندکي در مسابقات مقدماتي جام جهاني دارد اما پس از پيروزي در ديدار دوستانه مقابل هلند و يک برد حساس برابر ازبکستان باعث شده آنهايي که انتخاب او را زير سوال برده بودند، ساکت شوند.

همه چيز در فوتبال خيلي سريع تغيير مي کند ولي اين مربي هلندي از اکنون به آفريقاي جنوبي فکر مي کند.

سايت گل از “ميلان ماچالا” سرمربي بحرين، “هو جونگ مو” سرمربي کره جنوبي و “ناصر الجوهر” سرمربي عربستان نيز به عنوان مربياني که موقعيت آنها در خطر است، نام برده است.
ماچالا تا کنون بيشتر از يک مهاجم تازه وارد اخراج شده و هميشه خيلي زود تيم تازه اي پيدا کرده است. بحرين زياد براي انجام تغييرات منتظر نمي شد به همين دليل وي به دنبال شکست در خانه مقابل ژاپن و تساوي خارج از خانه برابر قطر، براي بيشتر ماندن در منامه به يک پيروزي نياز دارد.

اما وظيفه هو جونگ مو خيلي روشن است. او بايد چهارشنبه امارات را شکست دهد. شکست در سئول مقابل تيمي که در قعر گروه دوم قرار دارد به بهاي از دست دادن پستش تمام خواهد شد. تساوي نيز نتيجه ديگري با همين پيامد است.

وي از “پارک جي سونگ” و “لي يونگ پيو” دعوت کرده تا کره را براي هفتمين صعود پياپي به جام جهاني کمک کنند.

ناصر الجوهر فقط يک بازي تا اخراج فاصله داد. حتي بعد از پيروزي 2 بر يک عربستان مقابل امارات در ماه سپتامبر نيز “روبرتو دونادوني” به مربيگري اين تيم نسبت داده شده بود.
در اين ميان “تاکشي اوکادا” سرمربي ژاپن وضعيت بينابيني دارد.

او که سال گذشته براي دومين بار هدايت تيم ملي ژاپن را به دست گرفت در دور قبل مقابل بحرين به شکست يک بر صفر تن در داد و با يک شکست ديگر ممکن بود کارش را از دست بدهد.

اين اتفاق نزديک بود در ديدار با عمان روي دهد اما اوکادا بعد از پيروزي شيرين 3 بر 2 ژاپن برابر بحرين در اولين مسابقه اين تيم در دور پاياني مقدماتي جام جهاني نفس راحتي کشيد.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در خرید