خرید شال ديدار ايران و كره شمالي نبايد از سيما پخش شود!

كنفدراسيون فوتبال آسيا با ارسال نامه اي به فدراسيون فوتبال تاكيد كرد مسابقه‌ تيم‌هاي ايران و كره شمالي نبايد از تلويزيون پخش شود.

به گزارش فارس، طبق نامه‌اي كه AFC روز گذشته(22 مهر ماه)به فدراسيون فوتبال ارسال كرد، حضور تمامي دوربين‌هاي تلويزيوني صدا و سيما و پخش و فيلمبرداري مسابقه تيم‌هاي ملي ايران و كره شمالي از مرحله چهارم مقدماتي جام جهاني 2010 در ورزشگاه آزادي ممنوع است.

حاج شنكر كمرالدين، ‌ناظر مالزيايي مسابقه تيم‌هاي ايران و كره شمالي آخرين ابلاغيه AFC را به فدراسيون فوتبال ارائه كرده است و علت اصلي اين تيم تصميم به عدم عقد قرارداد حق پخش اين بازي از سوي صدا و سيماي ايران با شركت World Sport group (اسپانسر انحصاري حق پخش و تابلوهاي تبليغاتي مرحله چهارم بازي‌هاي مقدماتي جام جهاني در آسيا) است.

طبق قانون تجاري اين بازي‌ها، فدراسيون‌هاي برگزاركننده هيچ گونه نقشي در مبحث حقوق تجاري متعلق به بازي‌هاي مقدماتي جام جهاني ندارند و اين موضوع از سوي AFC به شركت WSG واگذار شده است.

مسئولان فدراسيون در واكنش به نامه ارسالي از سوي AFC روز گذشته اقداماتي را انجام دادند.

محمدمهدي‌نبي، دبير كل فدراسيون فوتبال روز گذشته نامه‌ اي را به پورمحمدي، رئيس شبكه سوم صدا و سيما، روابط عمومي صدا و سيما، مسئولان ذيربط در سازمان تربيت بدني، يگان ويژه مستقر در ورزشگاه آزادي به همراه نامه شركت WSGو نامه AFC، ارسال كرد تا تصميماتي در اين زمينه اتخاذ شود.

متعاقباً دبير كل فدراسيون از سازمان صدا و سيما درخواست رفع اين مشكل در سريع ترين زمان ممكن را نمود.

با توجه به آخرين مذاكرات چنانچه صدا و سيما امروز قراردادي را با حامي مالي مسابقات مرحله چهارم مقدماتي جام جهاني 2010 منعقد نكند و نماينده AFC آن را مورد تائيد قرار ندهد، فردا هيچ گزارشگر و فيلمبرداري از صدا وسيما نمي‌تواند در ورزشگاه آزادي حاضر شده و مسابقه را گزارش يا فيلمبرداري كند و چنانچه قراردادي منعقد نشود و دروبين هاي صدا و سيما در ورزشگاه حضور داشته باشند به دستور ناظر AFC مسابقه تيم هاي ايران و كره شمالي برگزار نخواهد شد.

قبل از ديدار با عربستان نيز مسئولان صدا وسيما اطلاعاتي در اين زمينه داشتند و با شركت WSG مذاكرات داشته‌آند كه سرانجام آن بي‌نتيجه بوده است.

در اولين مسابقه تيم‌ ملي ايران در مرحله چهارم مقدماتي جام جهاني 2010 و در ديدار با عربستان، مسئولان برگزار كننده مسابقه اجازه ندادند كه مزدك ميرزايي، گزارشگر تلويزيوني ايران به همراه دوربين هاي صدا و سيما در روز شانزدهم شهريور براي تهيه گزارش وارد ورزشگاه ملك بن فهد رياض شوند و در آنجا نيز به دليل عدم كسب جواز از سوي سازمان صدا و سيما، نمايندگان اين سازمان اجازه حضور در ورزشگاه رياض را پيدا نكردند.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در خرید