خرید شال آيت‌الله صافي: حركت خزنده غرب براي حذف حجاب

يكي از مراجع عظام تقليد قم گفت: غرب حركت خزنده‌اي را براي محو حجاب از جوامع اسلامي آغاز كرده است.

به گزارش فارس به نقل از دفتر آيت‌الله صافي گلپايگاني، اين مرجع تقليد در ديدار برگزاركنندگان همايش حجاب از دانشگاه علوم پزشكي بابل با اشاره به برخي از آيات قرآن كريم افزود: يكي از امتيازات بزرگ اسلام، حجاب و التزام زنان و خواهران به حفظ حجاب است.
وي با اشاره به برخي از آيات سوره احزاب تصريح كرد: تنها ملاك قرآن براي برتري، تقوي است كه در اين آيات، قرآن ارزش‌هاي حقيقي را به مرد و زن نشان داده و از آنها خواسته است كه اين ارزش‌ها را حفظ كنند و تفاوتي بين مرد و زن قائل نشده است.
اين مرجع تقليد با اشاره به حركت خزنده غرب در محو فرهنگ حجاب در جامعه اسلامي گفت: يكي از نخست وزيران اسبق انگلستان در نطقي با صراحت مي‌گويد، مادامي كه كعبه، قرآن و حجاب در جوامع اسلامي باشد، ما نمي‌توانيم سيادت و آقايي خود را داشته باشيم و بايد قرآن را بسوزانيم، كعبه را از بين ببريم و عفت و حجاب را از بانوان مسلمان بگيريم.
وي بيان داشت: آنان براي دستيابي به اين هدف امان‌الله خان را در افغانستان آوردند كه مردم افغانستان مجالي براي پياده كردن نقشه‌هاي استعماري به وي ندادند، كمال آتاتورك در تركيه روي كار آمد كه منجر به حكومتي سكولار شد و در ايران نيز رضاخان را علم كردند تا ريشه دين را از جوامع اسلامي بخشكانند.

آيت‌الله صافي گلپايگاني با انتقاد از وضعيت حجاب بعضي از بانوان گفت: شنيده شده‌ مسلماناني كه از كشورهاي مسلمان به ايران مي‌آيند، از وضعيت حجاب بعضي از بانوان در ايران اظهار تعجب مي‌كنند و آن را خلاف تصورات خود مي‌دانند.
وي در ادامه با اشاره به رسوايي‌هاي اخلاقي سردمداران كشورهاي غربي اظهار داشت: غرب مبتذل‌ترين فرهنگ‌ها را دارد كه حتي حيوانات هم اين فرهنگ را ندارند؛ حال كساني كه دعوت به آزادي و بي‌بند و باري مي‌كنند و با حجاب معارضه دارند. در واقع فرهنگ اصيل و نهادينه شده ما را مي‌خواهند به فساد بكشانند و فرهنگ فاسد خود را جايگزين آن كنند.
اين مرجع تقليد، فرهنگ حجاب و چادر را يك افتخار براي زنان مسلمان دانست و يادآور شد: زن‌هاي مسلمان يك هزار و 400 سال با عفت و پاكدامني، زندگي سالمي را براي همسر و فرزندانشان به وجود آوردند و در محيط اسلامي به گونه‌اي زندگي مي‌كردند كه هيچ رنجش خاطر و تحميلي انجام نشود.
وي حفظ حجاب و چادر را مظهر امر به معروف و نهي از منكر عنوان و تصريح كرد: وقتي كه خواهران با چادر به بيرون مي‌روند، در واقع جهاد مي‌كنند و ثواب مي‌برند. حفظ حجاب و چادر مظهر امر به معروف و نهي از منكر است.

آيت‌الله صافي گلپايگاني با انتقاد از ترويج چادرها و لباس‌هاي رنگارنگ افزود: اين كه چادر متحدالشكل و مشكي باشد، بسيار اهميت دارد. متأسفانه كاري مي‌كنند كه هركس يك رنگي درست كند و بپوشد كه اين عين زينت است و بعد از آن، كار به اين حد متوقف نخواهد شد.
وي به واقعه كربلا و اسير شدن اهل بيت پيامبر (ص) اشاره كرد و ادامه داد: حضرت زينب (س) در مجلس يزيد، يكي از آن ماده‌هايي كه با آن، يزيد را محكوم كردند و داراي اهميت بسيار است، مكشوف كردن صورت اهل بيت پيامبر (ص) است كه بيان اين مطلب در آن مقطع زماني و با آن همه مصيبت، نشان‌دهنده اهميت حجاب در دين اسلام است.
وي خطاب به برگزار كنندگان اين همايش گفت: بايد افرادي در اين همايش سخنراني كنند كه اول خودشان متعبد بوده و غربگرا و متاثر از فرهنگ‌هاي فاسد باشند و بايد بانوان را به آن چيزي كه در اسلام ارزش است، تشويق كرد.

اين مرجع تقليد با ابراز تأسف از جابجايي ارزش‌ها با ضد ارزش‌ها تاكيد كرد: زني كه در خانه به امر خانه‌داري مشغول است، بيكار نيست، بلكه بهترين كارها را دارد و اين كار خيلي بهتر از كار وزارت و وكالت است. مگر تربيت فرزندان كار كوچكي است و ثواب كمي دارد؟ اگر بانوان بفهمند كه خانه‌داري و تربيت فرزندان صالح و همسرداري چقدر ثواب دارد، در اين كار ذره‌اي كوتاهي نخواهند كرد.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در خرید