خرید شال مصباحی‏مقدم: حذف صفر از پول ضروری است

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حذف صفر از پول ملی اثر تورمی ندارد این کار را از نظر علمی و عملی ضروری دانست.

حجت الاسلام غلامرضا مصباحی مقدم در گفتگو با خبرنگار پارلمانی مهر در خصوص طرح حذف 3 صفر از پول ملی بیان داشت: با حذف صفر از پول ملی دریافتی مردم بیشتر نمی شود بلکه کاهش می یابد بنابراین نمی توان گفت که این کار اثر تورمی خواهد داشت.

نماینده مردم تهران در خانه ملت افزود: تجربه چند کشور که اقدام به حذف صفر از پول خود کرده اند نشان می دهد که حذف صفر نه تنها اثر تورمی ندارد بلکه خاصیت خنثی کردن تورم را خواهد داشت و دراین باره تجربه کشورهای ترکیه و آلمان که به ترتیب 6 و 14 صفر از پول خود حذف کردند، موفق بوده است.

رئیس کمیسیون ویژه بررسی طرح تحول اقتصادی خاطرنشان کرد: کسی در اینکه پول ملی باید اصلاح شود شک ندارد و بانک مرکزی هم این روند را شروع کرده و به نظر من انتشار چک های 50 هزارتومانی رفتن به سمت حذف صفر از پول ملی است چون اگر این چک ها را نگاه کنید می بینید که در سمت راست آن بزرگ عدد 50 درج شده و با این کار می خواهند به مردم بگویند که این پول 50 تومان است.

وی در خصوص احتمال تغییر واحد پول ایران نیز بیان داشت: طرح تغییر واحد پول کشور شروع شده و قطعا با حذف صفر از پول ملی باید شاهد تغییر نام واحد پول کشور هم باشیم و البته هنوز نامی برای واحد پول کشور در نظر گرفته نشده است.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در خرید