خرید شال اقتصاد امریکا وارد مرحله رکود شد

رئیس شعبه بانک مرکزی امریکا از ورود امریکا به دوره رکود اقتصادی خبر داد.

به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از خبرگزاری فرانسه : جانت یلن Janet Yellen در توضیح این مطلب گفت : جریان اخیر داده های اقتصادی نشان می دهد که وضع اقتصاد ضعیفتر از آن چیزی است که در سه ماهه سوم انتظار آن می رفت و نشان می دهد که اصلا هیچ رشدی اتفاق نیفتاده است.

وی افزود : شاخص رشد در سه ماهه چهارم با توجه به کسادی آشکار ، همچنان ضعیفتر از پیش است و می توان گفت اقتصاد امریکا وارد مرحله رکود شده است.

افزایش کسری بودجه امریکا
در پی ادامه بحران مالی درامریکا و بی تاثیر بودن طرح تزریق پول به بانکهای این کشور ، کسری بودجه امریکا به طور چشمگیری افزایش یافت.

وزارت خزانه داری امریکا در گزارش سالانه خود اعلام کرد کسری بودجه این کشور به طور قابل ملاحظه ای افزایش یافته است و به 445 میلیارد دلار رسید.

کسری بودجه امریکا 65 میلیارد دلار از آخرین پیش بینی های دولت ( ماه ژوئیه ) بیشتر است.

کسری بودجه امریکا در سال مالی 2006 – 2007 یکصد و شصت و دو میلیارد دلار بود .

بر اساس گزارش سالانه وزارت خزانه داری امریکا ، میزان هزینه های دولت فدرال در سال 2008 – 2007 یک ممیز شش دهم درصد افزایش یافته و به دو تریلیون و 979 میلیارد دلار رسیده است در حالیکه میزان درآمدهای آن با یک ممیز هفت دهم درصد کاهش به دو تریلیون و 524 میلیارد دلار رسید.

هنری پالسون،‌ وزیر خزانه داری امریکا، در گزارش سالانه این وزارتخانه اعلام کرد آمار مربوط به کسری بودجه نشان دهنده کاهش رشد بازار غیر منقول و همچنین پیامدهای منفی آن بر بازار سرمایه و رشد اقتصاد امریکا است.

کاهش شاخص سهام در بورس امریکا
خبرگزاری فرانسه همچنین گزارش داد ، باوجود تدابیر حمایتی دولت امریکا از بازار بورس و نظام مالی کشور، فعالان و سرمایه گذاران بازار همچنان نگران کاهش رشد اقتصادی و آثار منفی آن بر سهام تکنولوژیک هستند.

همین مساله موجب شد شاخص سهام داو جونز روز سه شنبه 69 صدم درصد و شاخص سهام نزدیک سه و 48 درصد کاهش یابد.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در خرید