خرید شال تعيين مجازات دومتهم دانشگاه زنجان

دادستان عمومي و انقلاب زنجان با اشاره به غيرصحيح دانستن رابطه بين دو متهم پرونده دانشگاه زنجان از تفهيم اتهام دو متهم و تعيين مجازات براي آنها خبر داد و گفت كه مجازات معاون سابق دانشجويي دانشگاه با توجه به موقعيت، ميزان سن و مقام، سنگين‌تر از فرد ديگر است و دو نوع حكم صادر شده كه در صورت قطعيت اعلام خواهد شد.

به گزارش ايسنا، جعفر گل‌محمدي صبح روز سه‌شنبه در جلسه شوراي قضايي استان اظهار كرد: اتهام در دو مورد برقراري رابطه نامشروع و جريحه‌دار كردن عفت عمومي بوده است. پرونده دانشگاه زنجان در دو بخش اتهام رابطه فردي بين دو نفر و از بين بردن آبروي فرد يا افرادي با غرض‌هاي سياسي و غيرسياسي در دست بررسي است.

وي در ادامه با بيان اينكه گناه كردن يك بحث و افشاي آن بحثي ديگر است، ادامه داد: بردن آبروي يك فرد امري ناپسند و بدتر از آن بردن آبروي بستگان فرد است و در اين جريان افرادي با غرض‌هاي سياسي و غيرسياسي به دنبال كشف و افشاي آن در سطح استان، كشور و خارج از مرزها بودند و در اين زمينه تعدادي از دانشجويان و غيردانشجويان احضار و حتي بازداشت شده و تفهيم اتهام شده‌اند كه هنوز پرونده آنان تكميل نشده است و در صورت تكميل به داداگاه ارائه مي‌شود.

دادستان عمومي و انقلاب زنجان گفت: تا به امروز هيچ دانشجويي را به خاطر شركت در تحصن و اعتراض به وقوع حادثه دانشگاه زنجان تحت تعقيب، بازجويي و حتي كسب اطلاعات قرار نداده‌ايم.

وي بيان كرد: در جريان تحصن و اعتراض نيز پرونده‌هايي تشكيل شده و در حال پيگيري است؛ از جمله هتك حرمت‌هايي كه ممكن است از سوي برخي دانشجويان به برخي افراد ديگر صورت پذيرفته باشد.

گل‌محمدي در زمينه پرونده يكي از مراكز بهزيستي زنجان در رابطه با كودك‌آزاري نيز گفت: تعبير شكنجه يا كودك‌آزاري در اين خصوص تعبير مناسبي نيست بلكه فردي با يك نگاه سنتي و نه از باب شكنجه، صدمه‌اي در حد خفيف و ضعيف به كودكان وارد كرده است كه پرونده در دادگاه مورد رسيدگي قرار گرفت و فرد متهم محكوم به پرداخت ديه شد.

وي در ادامه افزود: هيچ گونه سوءنيتي از سوي مديران بهزيستي در زمينه عدم گزارش اين موضوع از سوي دادگاه احراز نشده است.

همچنين مديركل زندان‌ها و اقدامات تاميني و تربيتي استان زنجان نيز گفت: از سوي ستاد ديه استان در جشن گلريزان كه براي زندانيان در ماه مبارك رمضان برگزار شد، مبلغ 475 ميليون تومان در سطح استان جمع‌آوري شد كه از اين ميزان 250 ميليون تومان در زنجان، 115 ميليون تومان در ابهر و 110 ميليون تومان در خرمدره جمع آوري شده است كه بعد از بررسي‌هاي لازم به زندانيان واجد شرايط پرداخت خواهد شد.

علاءالدين كريمي با بيان اينكه در ماه مبارك رمضان 375 نفر از زندانيان واجد شرايط به مرخصي اعزام شدند افزود: افرادي كه نتوانستند از مرخصي استفاده كنند و در دو نوبت، يك نوبت در زندان مركزي و نوبت ديگر در اردوگاه‌ها به همراه خانواده‌هايشان افطار صرف كردند.

وي اقدامات انجام شده توسط اين سازمان را برقراي ارتباط ويديوكنفرانس زندان مركزي با دادگستري به منظور دسترسي مسوولان و زندانيان به مقامات قضايي، راه اندازي سيستم ملاقات مكانيزه جهت تسريع ملاقات خانواده‌ها عنوان كرد.

در ادامه مديركل ثبت اسناد و املاك استان زنجان با اشاره به برگزاري آزمون سردفتران استان گفت: در كشور 4 هزار نفر در آزمون شركت كرده بودند و سهميه استان از اين ميزان 48 نفر بود كه تعداد 31 نفر در آزمون پذيرفته شده و احكامشان طي مراسمي با حضور رييس كل دادگستري استان به آنان تقديم شد.

يونس بازرگان با بيان اينكه استفاده از مردودين به عنوان دفترياران در دستور كار سازمان قرار دارد، افزود: افراد قبول شده بعد از دادن حكم تا 3 ماه فرصت دارند تا دفترخانه را تاسيس كنند در غير اين صورت به عنوان ذخيره سال بعد محسوب خواهند شد.

وي از تاسيس دستگاه خوددريافت در رابطه با حق‌الثبت ماليات در دفاتر خبر داد و تصريح كرد: سازمان در خصوص آموزش به دفتر داران نيز برنامه‌ريزي‌هايي انجام داده است.

بازرگان تعداد دفاتر طلاق در زنجان را 2 دفتر اعلام كرد و گفت: در شهرستان‌هاي تابعه از جمله طارم و ابهر هيچگونه دفتر طلاقي وجود ندارد.

همچنين رييس سازمان قضايي نيروهاي مسلح استان زنجان گفت: دادگاه نظامي استان از مجازات‌هاي جايگزين از جمله جزاي نقدي و اضافه خدمت بيشتر استفاده مي‌كند.

سيد مرتضي ميرصادقي افزود: بر طبق فرمايشات رهبري سربازاني كه شروع فرار آنها تا پايان سال 86 است، از مجازات معاف شده‌اند و در اين راستا حدود 150 نفر از تعداد زندانيان كاسته شده است.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در خرید