خرید شال حواشي ديدار ايران و كره شمالي

* در طبقه دوم ورزشگاه آزادي پرچم 50 متري ايران نصب شده بود كه هوادارن ايران با لباس‌هاي يك دست سفيد و نشان ايران در كنار اين پرچم خودنمايي مي كردند.* حدود 50 نفر از هواداران کره شمالی که بیش از نیمی از آنها را بانوان تشکیل می دهند برای تماشای این دیدار به ورزشگاه آزادی آمدند. آنها ابتدا در جایگاه مخصوص پرسپولیسی ها مستقر شدند اما پس از هماهنگی ها به جایگاه ویژه منتقل شدند.* ناظر مسابقه و تيم داوري ساعت 15 با اسكورت ماموران حراست، در ورزشگاه حاضر شدند و زمين چمن را بازديد كردند.* گروه موسيقي سنتي پيش از آغاز مسابقه براي تماشاگران برنامه اجرا كردند.* افشين قطبي و همسر كره اي او در بدو ورود به ورزشگاه آزادي، وقتي قصد حضور در جايگاه ويژه را داشتند، با ممانعت ماموران مواجه شدند كه پس از 5 دقيقه و با هماهنگي هاي به وجود آمده، آنها در جايگاه قرار گرفتند.* سعيد راد و فرشاد پيوس بعد از قطبي، در جايگاه ويژه قرار گرفتند. سفير و معاون سفير كره شمالي از ديگر افراد ويژه در جايگاه بودند. * ورود علی پروین و ناصر حجازي به ورزشگاه با تشویق بسیار زیاد تماشاگران همراه شد. این پیشکسوت فوتبال برای حمایت از تیم ملی به ورزشگاه آمده است. برخی هواداران فوتبال نیز به هنگام ورود ناصر حجازی او با گلباران کردند و گلهای زیادی را روی سر او ریختند. محمد علی‌آبادی، هادی ساعی، مصطفی آجرلو، حبیب کاشانی، کیومرث هاشمی، علی کفاشیان، پژمان بازغي، كامبيز ديرباز، حسين هدايتي، حميد استيلي، مهدي محمدنبي، ‌سعيد آذري، مهدي تاج، عزيز محمدي، سفير كره شمالي، يحيي گل محمدي و … از ديگر تماشاگران ویژه این دیدار بودند.
 
* علي كريمي براي جلوگيري از ايجاد حاشيه براي تيم ملي و به توصيه نزديكانش به ورزشگاه آزادي نرفت.* هواداران تيم ملي با نصب كردن بنري از چهره جواد نكونام كه در فهرست مرد سال آسيا در سال 2008 قرار دارد، از مسئولان AFC خواستار اين شده اند تا اين بازيكن را انتخاب كنند.
* در زمان بين دو نيمه، قاسم افشار يكي از خوانندگان ايران به اجراي زنده موسيقي پرداخت كه مورد توجه تماشاگران حاضر در ورزشگاه آزادي تهران قرار گرفت.* انجمن حامیان هواداران فوتبال با بیش از 100 نفر در گوشه هایی از ورزشگاه مستقر شده بودند آنها لباسهای متحد الشکلی بر تن داشتند. برخلاف همیشه بازیکنان نیمکت نشین ایران هم به همراه بازیکنان اصلی وارد محوطه شدند ولی جدا از سایرین بدنهای خود را گرم کردند.* اسكوربورد ورزشگاه آزادي تا 10 دقيقه پس از آغاز مسابقه خاموش بود.* به غير از دو عكاس تمام عكاسان پشت دروازه تيم كره شمالي مستقر شدند. * نمايشگر ورزشگاه تمامي صحنه‌هاي مشكوك بازي را پخش كرده كه در صحنه مشكوك به پنالتي بر روي رسول خطيبي تماشاگران به شدت اعتراض كردند. * پس از به ثمر رسيدن گل نخست ايران تماشاگران نزديك به پنج دقيق تمام مهدي مهدوي كيا را فرياد مي‌زدند.
* ورود سيدمهدي سيدصالحي به زمين به جاي رسول خطيبي با حمايت تماشاگران رو به رو شد و حتي برخي از تماشاگران شعارهايي در مورد ترك تيم ملي از سوي خطيبي سر دادند.
* كمرالدين از مالزي كه به عنوان ناظر بازي،‌ در ورزشگاه آزادي حضور داشت در پايان مسابقه با مفقود شدن صندلي شخصي خود مواجه و به شدت از اين مسئله ناراحت شد. ناظر مالزياي مسابقه در دقايق پاياني مسابقه از خودش در ورزشگاه آزادي عكس يادگاري گرفت. * تماشاگران كره شمالي تا يك ساعت پس از پايان بازي در ورزشگاه ماندند تا پس از خروج كامل تماشاگران ايراني، ورزشگاه را ترك كنند.* تعدادي آناليزور از عربستان هم در ورزشگاه آزادي حاضر شده اند تا بازي ايران و كره را مورد تجزيه و تحليل قرار دهند.* براي نخستين مرتبه در ورزشگاه آزادي اتاق mixed zone (منطقه ويژه مصاحبه) ايجاد شد؛ اما هيچكدام از بازيكنان كره شمالي حاضر به انجام مصاحبه نشدند. * مترجمي كه از سوي فدراسيون فوتبال در اتاق حضور داشت تا زبان كره اي را به انگليسي ترجمه كند، قادر به انجام اين كار نبود و در نهايت علي دايي چند جمله از حرف هاي سرمربي كره اي را از انگليسي به فارسي ترجمه كرد. این مسئله اعتراض شدید خبرنگاران را به همراه داشت.* كامبير دير باز و پژمان بازغي قصد داشتند با دوربين وارد رختكن تيم ملي ايران شوند؛ اما ناظر مسابقه به دليل مغايرت با قوانين با اين كار مخالفت كرد. اين دو هنرپيشه قرار است فيلم مستندي درباره تيم ملي بسازند. بازغي و دير باز نيز در نهايت بدون دوربين وارد رختكن تيم ملي ايران شدند.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در خرید