خرید شال مارتینتی:با آمار وضع كشتی خود را متوجه شوید

رئیس فدراسیون جهانی كشتی با اشاره به نتایج كشتی ایران در المپیك پكن از فدراسیون كشتی ایران خواست، علل این نتایج ضعیف را در المپیك بررسی كند.

رافائل مارتینتی در گفتگو با شبكه خبر درباره عملكرد كشتی ایران در المپیك پكن گفت: هر چند این موضوع رسم نیست كه رئیس فدراسیون جهانی درباره عملكرد كشوری در المپیك صحبت و یا قضاوت كند ولی شما می توانید با توجه به آمار و ارقام وضع كشتی خود را در جهان متوجه شوید.

وی تاكید كرد: مربیان و كارشناسان كشتی ایران باید با دیدن آمار و نتایج كشتی ایران به بررسی آن بپردازند و نسبت به رفع این مشكلات تلاش كنند.

رئیس فدراسیون جهانی كشتی گفت: به طور كلی باید بگویم كه سطح فنی مسابقات المپیك پكن از مسابقات قبلی المپیك بالاتر بود و این موضوع به علت اجرای قوانین جدید در كشتی جهان صورت گرفت.

مارتینتی افزود: در كلینیك مربیان فدراسیون جهانی كه در ماه نوامبر برگزار می شود، علل این موضوع بررسی و نتایج آن رسماً اعلام می شود، ولی باید بگویم در مسابقات المپیك پكن میانگین نمره ای كه در هر مسابقه به دست آمد 8 امتیاز بود در حالی كه در مسابقات قبلی المپیك این میانگین 2 و نیم امتیاز بود.

رئیس فدراسیون جهانی كشتی درباره مدال های توزیع شده در مسابقات هم خاطرنشان كرد: 29 كشور از میان 59 كشوری كه در المپیك پكن نماینده داشتند، موفق به گرفتن حداقل یك مدال شدند و این توزیع مدال های میان كشوری های مختلف، ناشی از پیشرفت كشتی در دنیاست.

مارتینتی گفت: ایران در مسابقات المپیك پكن فقط یك مدال برنز گرفت و فقط سه كشتی گیر هم در میان هشت نفر برتر جهان داشت ، این آمار در مقابل نتایج ایران در المپیك آتن كه 5 كشتی گیر در میان هشت نفر برتر دنیا داشت و سه مدال هم گرفت قابل توجه است.

رئیس فدراسیون جهانی كشتی تصریح كرد: برای كشتی ایران احترام زیادی قائل هستم ولی فدراسیون كشتی ایران باید علت این نتایج را بررسی كند و امیدوارم كشتی ایران در آینده ای نزدیك جایگاه خود را دوباره در جهان پیدا كند.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در خرید