خرید شال ایران جزو 10 کشور حادثه خیز جهان

رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران گفت: بر اساس آمارهای جهانی، ایران جزو 10 کشور نخست حادثه خیز جهان از لحاظ کیفیت ، شدت و تنوع حوادث است.

به گزارش واحد مرکزی خبر:مسعود خاتمی در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دوم سیما افزود: بر اساس آمار بیش از 43 مورد از حوادث غیرمترقبه در جهان وجود دارد که شایع ترین آن زلزله است و تقریباً در 50 سال اخیر میانگین هر سه سال یکبار یک حادثه زلزله سنگین در کشور روی داده است.

رئیس جمعیت هلال احمر کشور، سیل را خسارت بارترین حادثه پس از زلزله دانست و گفت: پس از سیل نیز خشکسالی در مرتبه سوم قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه در حوادث غیرمترقبه بسیاری از خسارات پنهان است و در امارها به ان اشاره نمی شود ‌افزود:‌ برخی از این عوارض و خسارات تا سالها روی خانواده ها از جنبه های عاطفی تأثیر منفی می گذارد.

رئیس جمعیت هلال احمر ایران،‌ خسارتهای برخی حوادث مانند سیل را قابل پیشگیری دانست و گفت: درباره دیگر حوادث نیز با برنامه های آموزشی می توان خسارات را تا حد امکان کاهش داد.

وی در خصوص شرح وظایف جمعیت هلال احمر در مواقع بحرانی افزود: سازمان امداد و نجات به عنوان زیر مجموعه جمعیت هلال احمر در زمینه های آموزش عمومی و تأمین اقلام امدادی به فعالیت می پردازد.

خاتمی گفت: رسیدگی در لحظات نخست حادثه ، ایجاد سرپناه موقت و جمع آوری کمک های مردمی نیز به عهده جمعیت هلال احمر است.

وی در پایان همکاری همه نهاد ها ، سازمانها و به ویژه رسانه ملی را در آموزش مباحث پیشگیرانه از بلایای طبیعی خواستار شد.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در خرید