خرید شال بروز بيماري وبا در خوزستان تكذيب شد

معاون فني مركز بهداشت خوزستان با رد هرگونه بروز بيماري وبا در استان گفت: شايعه انتشار بيماري وبا در شهرستان هنديجان به هيچ‌ وجه صحت ندارد.

مهرداد برهاني امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در اهواز با اشاره به آغاز پيك دوم بيماري‌هاي روده‌اي در استان اظهارداشت: تاكنون حتي يك مورد ابتلا به بيماري‌هاي وبا و التور در استان خوزستان گزارش نشده است.
وي با اشاره به وقوع مواردي از بيماري وبا در كشور افزود: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي مكانيزم‌هاي موثري براي پيشگيري و كنترل بيماري وبا در كشور در نظر گرفته است تا در صورت وقوع مواردي از اين بيماري، سيستم‌هاي كنترلي به خوبي عمل كند و مانع از بروز عوارض جدي وبا مانند مرگ و مير و ديگر عوارض ماندگار شوند.
برهاني با اشاره به اينكه از مهم‌ترين راه‌هاي انتقال بيماري وبا و التور، مصرف آب آلوده است، افزود: درحال‌ حاضر بهداشت آب در سرتاسر استان خوزستان به شدت تحت كنترل است و هر روز در چند مورد نمونه‌برداري از منابع آب، مخازن و شبكه توزيع به منظور اطمينان ‌يافتن از كيفيت ميكروبي آب انجام مي‌شود.
وي تصريح‌كرد: همه نوع امكانات لازم براي پيشگيري از بيماري وبا و كنترل آن در صورت وقوع، در بيمارستان‌ها و مراكز بهداشتي استان تدارك ديده شده است.
اين مقام آگاه در مورد وضعيت آب اهواز در روزهاي اخير گفت: كيفيت آب اهواز پس از چند ساعت قطعي به علت شوري، اكنون در حالت طبيعي است و ميزان EC آب در حد مجاز است.

در روزهاي اخير شايعه بروز بيماري وبا در شهرستان هنديجان موجب ترس و نگراني مردم از اين بيماري شده بود.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در خرید