خرید شال 5 تغيير در تقسيمات كشوري سه استان

هيأت وزيران بنا بر پيشنهاد وزارت كشور با ايجاد پنج تغيير در تقسيمات كشوري موافقت كرد كه به موجب آن شهرهاي شاهو، قهستان و طبس مينا به نقشه تقسيمات كشوري جمهوري اسلامي ايران افزوده خواهند شد.
به گزارش پايگاه اطلاع‌رساني دولت، وزيران عضو كميسيون سياسي – دفاعي دولت، بنا به پيشنهاد وزارت كشور تصويب كردند، نام شهرستان سميرم سفلي از توابع استان اصفهان به شهرستان دهاقان تغيير يابد.
همچنين با تصميم وزيران عضو كميسيون سياسي و دفاعي دولت و بنا به پيشنهاد وزارت كشور، روستاي طبس مسينا مركز دهستان طبس مسينا از توابع بخش گزيك شهرستان درميان به عنوان شهر طبس مسينا شناخته شده و روستاي قهستان از توابع شهرستان درميان به شهر تبديل و به عنوان شهر قهستان شناخته مي‌شود.
وزيران عضو كميسيون سياسي ـ دفاعي دولت همچنين با تجميع روستاهاي لارگان، لارگيجي، حاجي آباد و درچه‌عابد، واقع در دهستان اشترجان بخش مركزي شهرستان فلاورجان و ايجاد يك منقطه جغرافيايي به نام روستاي بوستان موافقت كردند.
همچنين، روستاي منصور آقايي مركز بخش شاهو از توابع شهرستان روانسر در استان كرمانشاه پس از تجميع با روستاي قشلاق به شهر تبديل شد و از اين پس به عنوان شهر شاهو شناخته مي‌شود.
اين تصويب‌نامه‌ها پس از تأييد رئيس جمهور با امضاي پرويز داودي، معاون اول رئيس‌جمهور براي اجرا ابلاغ شده است.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در خرید