خرید شال باتيستا سرمربي موقت آرژانتين شد

سرمربي تيم ملي فوتبال آرژانتين از سمت خود استعفا كرد.

به گزارش ايسنا، آلفيو باسيله پس از شكست آرژانتين برابر شيلي در مرحله مقدماتي جام جهاني 2010 از سمت خود استعفا داد.

ارنستو چركيس سخنگوي فدراسيون فوتبال آرژانتين در اين باره گفت: «باسيله با رييس فدراسيون (خوليو گروندونا) صحبت كرد و به دلايل شخصي از سمت خود كناره‌گيري كرد.»

وي ادامه داد: «كميته تيم‌هاي ملي فوتبال سعي كرد او را متقاعد كند كه تصميم خود را به تعويق بيندازد اما، باسيله تصميم خود را گرفته بود و بسيار مصمم بود، از همين رو تصميم وي پذيرفته شد.»

باسيله پس از جام جهاني 2006 به عنوان سرمربي تيم ملي آرژانتين برگزيده شد. وي در سال 2007 با اين تيم تا مرحله نهايي كوپا آمريكا پيش رفت كه در اين مرحله آرژانتيني‌ها بازي را سه بر صفر به برزيل واگذار كردند. باسيله طي ماه‌هاي اخير نتايج ضعيفي در مقدماتي جام جهاني 2010 بدست آورد و توانست از 10 بازي تنها 16 امتياز كسب كند.

تنها چند ساعت پس از استعفاي باسيله، خوليو گروندونا رييس فدراسيون فوتبال آرژانتين اعلام كرد كه به دنبال جانشين سرمربي مستعفي است.

در اين بين بحث سرخيو باتيستا سرمربي تيم ملي فوتبال المپيك آرژانتين كه به قهرماني در المپيك پكن دست يافت، بيش از سايرين به نظر مي‌رسد. در حال حاضر باتيستا به عنوان سرمربي موقتي آرژانتين برگزيده شده است اما، از ديگو سيمئونه و ميگل آنخل روسو مي توان به عنوان ديگر نامزدهاي سمت سرمربي‌گري تيم ملي آرژانتين ياد كرد.

تيم ملي آرژانتين در ماه نوامبر در ديدار دوستانه به مصاف اسكاتلند مي‌رود.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در خرید