خرید شال ملي‌پوش بسكتبال پيشنهاد چيني‌ها را رد كرد

بازيكن ملي‌پوش تيم بسكتبال پتروشيمي بندرامام براي يك‌سال ديگر جهت انجام بازي در اين تيم به توافق رسيد. او براي اين كار مجبور شد تا قابليت‌هاي ليگ بسكتبال ايران را به جذابيت‌هاي بسكتبال چين ترجيح دهد.

به گزارش ايسنا، پس از راهيابي تيم بسكتبال ايران به بازي‌هاي المپيك و انجام ديدارهايي كه در راستاي آماده‌سازي اين تيم در پكن صورت گرفت، چند بازيكن ايران مورد توجه تيم‌هاي آسيايي، اروپايي و آمريكايي قرار گرفتند.

گذشته از بدشانسي‌هايي كه گريبانگير صمد نيكخواه بهرامي، كاپيتان ايران در فرانسه شد و حامد حدادي كه حالا سابقه‌ي انجام چند بازي هر چند كوتاه مدت در مسابقات پيش فصل NBA را بدست آورده است، بازيكناني از جمله مهدي كامراني، جواد داوري، حامد آفاق و اوشين ساهاكيان هم مورد توجه تيم‌هايي از آسيا و اقيانوسيه قرار گرفتند.

جواد داوري از آن دسته از بازيكنان است كه حاضر نيست به هر قيمتي به ليگ‌هاي آسيايي بپيوندد.

او اظهار كرد: گرچه پيشنهاد چيني‌ها به لحاظ مالي داراي جذابيت‌هاي زيادي بود اما، از آنجايي‌كه سرمربي تيمي که به من پيشنهاد داده بود يك چيني بود، ترجيح دادم زير دست مربيان ايراني كار كنم تا مربيان چيني. بنابراين با وجودي كه اسپانسرهاي NBA حامي مالي چيني‌ها بودند و سفر به آنجا مي‌توانست تجربه خوبي براي من باشد در نهايت از پيشنهاد آنها استقبال نكردم.

وي درمورد ويژگي‌هاي نناد کردزيچ، سرمربي جديد تيم بسكتبال پتروشيمي مي‌گويد: نناد علاوه بر اينكه يك مربي خوب به شمار مي‌رود و از نظر اخلاقي به ما نزديك‌تر از ديگر مربيان خارجي بوده است، از كشوري به ايران آمده كه عمدتا آدم‌هايش بسكتبال بلد بوده‌اند. از طرفي ورود مربيان خارجي همراه با مزيت‌هايي همراه بوده كه كار با آنها را جذاب كرده است.

داوري در مورد اين جذابيت‌ها مي‌گويد: مربيان هميشه سبك كاري مختص خودشان را دارند. اين اتفاق درمورد نناد هم صدق مي‌كند. او در كارهاي دفاعي و تهاجمي، اصولي دارد كه رعايت اين اصول براي من جالب و البته آموزنده است.

وي با ابراز تاسف از حضور مقطعي برخي تيم‌ها در جريان مسابقات ليگ بسكتبال خاطرنشان كرد: متاسفانه درگيري تيم‌هاي بسكتبال با مشكلات مختلف كه در ميان نام آنها، نام تيم‌هاي مطرح كشور هم به چشم مي‌خورد فضاي بسكتبال ايران را غريب كرده است. گرچه همه ساله بروز چنين مشكلاتي، معضلاتي را هم بوجود آورده است اما، شدت اين اتفاقات امسال باعث شده است تا بسياري از همبازيان من هم گرفتار آن شوند. با اين حال اميدوارم درايت مسوولان فدراسيون بسكتبال و در راس آنها محمود مشحون بتواند كمك قابل توجهي به رفع اين مسايل كند.

وي در ادامه، صحبت‌هايش را با تيم پتروشيمي دنبال كرد و با اشاره به جذب بازيكنان خارجي تيمش يادآور شد: “وني مديسن يكي از بازيكنان با قابليت است كه مي‌تواند كمك موثري براي تيم ما باشد. او از بازي در ليگ ايران تجربيات زيادي دارد اما، عدم شنا خت از “وينسنت جونز” كار ما را تا حدودي دشوار مي‌كند. گرچه او هم دو سال پيش در بسكتبال ايران بازي كرده است اما، نگراني درمورد شرايط حال حاضر او ممكن است شبهاتي وجود داشته باشد.

داوري در پايان كسب عنوان قهرماني توسط تيمش را در مسابقات ليگ برتر غيرممكن ندانست و گفت: گرچه هنوز عملكرد تيم‌ها را در جريان مسابقات نديده‌ام اما، به شخصه اميدوارم با برطرف شدن نقاط ضعف تيم‌ در سال گذشته و تقويت قواي تيمي كه صورت گرفته امسال بتوانيم به نتايجي به مراتب بهتر از قبل دست پيدا كنيم.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در خرید