خرید شال احتمال وقوع سونامی قیمت گوشت در زمستان

در شرایطی که فعالان بازار افزایش قیمت گوشت گوسفندی در نیمه دوم سال را پیش‌‏بینی کرده بودند رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی از تحقق این پیش‌‏بینی و افزایش نسبی قیمت گوشت گوسفندی طی هفته گذشته خبر داد.

به گزارش ايلنا، کاظم صمدی عراقی افزود: افزایش قیمت علوفه و نهاده‌‏های دامی و همچنین وجود مشکلات عدیده دامداران برای نگهداری دام خود در فصل بهار و تابستان به دلیل خشکسالی، موجب شد تا کشتار زیاد و زودهنگامی طی ماه‌‏های گذشته صورت بگیرد که همین امر کمبود عرضه گوشت گوسفندی را در نیمه دوم سال به ارمغان آورد.

وی افزود: طبق پیش‌‏بینی‌‏های صورت گرفته، طی هفته گذشته قیمت گوشت گوسفندی روند روبه رشد خود را آغاز کرد و احتمال افزایش بی‌‏سابقه قیمت آن در بازار طی ماه‌‏های آینده وجود دارد.

صمدی تصریح کرد: ادامه روند خشکسالی و کمبود بی‌‏سابقه علوفه و درعین حال انجام نشدن تمهیداتی از سوی دولت موجب تشدید افزایش قیمت گوشت گوسفندی می‌‏شود.

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی خاطرنشان کرد: وجود میادین متعدد دام، کشتار دام توسط برخی از قصابی‌‏های بدون مجوز و نیز فاصله مکان تهیه با توزیع گوشت بر افزایش قیمت گوشت دامن خواهد زد.

صمدی در عین حال وجود نهادهای متفاوت تصمیم‌‏گذار در مورد قیمت گوشت گوسفندی را نیز از عوامل تاثیرگذار افزایش قیمت گوشت عنوان کرد و گفت: برخی فروشگاه‌‏های زنجیره‌‏ای نیز در افزایش قیمت گوشت گوسفندی تاثیر بسزایی داشته‌‏اند.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در خرید