خرید شال رابطه رييس صندوق جهاني پول با يك خانم متاهل

در ادامه مسير ديگر مقامات غربي، رييس دومين نهاد بزگ مالي جهان نيز به رسوايي اخلاقي متهم شد!

به گزارش ايسنا، گويا رسوايي اخلاقي مقامات بلند پايه غربي را پاياني نيست و هر روزه بر شمار افرادي كه به فساد اخلاقي متهم مي‌شوند، افزوده مي‌شود كه در آخرين اين اتهامات رييس صندوق بين‌المللي پول به داشتن رابطه جنسي با يك خانم متاهل متهم شده است!

دومينيك استراس كان كه پيش از تصدي سمت رياست صندوق بين‌المللي پول، وزير دارايي فرانسه بود، متهم شده است كه از قدرت خود براي داشتن رابطه جنسي با كارمند زيردستش استفاده كرده است.

روزنامه وال استريت ژورنال در گزارشي به افشاي اين رسوايي پرداخته و نوشته است كه صندوق بين‌المللي پول شركت قانوني مورگان، لوييس اند بوكيوس را مسئول انجام تحقيقات در اين زمينه كرده و انتظار مي‌رود نتايج اين بررسي تا پايان ماه جاري آماده شود.

بنابراين گزارش، تحقيقات درباره رابطه وزير دارايي سابق فرانسه با يك خانم متاهل بلغاري به نام پيروسكا ناگي است كه پيشتر در دپارتمان آفريقاي صندوق بين‌المللي پول در سمت بالايي فعاليت مي‌كرده است.

گفته مي‌شود كه اين دو اوايل سال جاري ميلادي از كنفرانسي در اروپا رابطه خود را آغاز كرده و اي‌ميل‌هايي مبني بر روابط نزديك تبادل كرده‌اند.

اين نامه‌ها توسط همسر ناگي كه يك اقتصاد‌دان آرژانتيني است و در صندوق بين‌المللي پول مشغول به كار است پيدا شده است.

ناگي در اوت سال جاري به دليل تعديل نيرو از صندوق بين‌المللي پول اخراج شد و هم‌اكنون در بانك بازسازي و توسعه اروپا در لندن فعاليت مي‌كند.

سال پيش رييس بانك جهاني به همين اتهام تغيير كرد.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در خرید