خرید شال رقص موش‌ها در غیاب گربه!

در زبان آلمانی ضرب المثلی است که می گوید « وقتی گربه در خانه نباشد، موش‌ها روی میز می‌رقصند». و این درست همان اتفاقی است که این روزها در رقابت های راهیابی به جام جهانی فوتبال در منطقه آمریکای جنوبی رخ داده است.به گزارش خبرگزاري دويچه‌وله، رقابت های منطقه آمریکای جنوبی با حضور ده تیم در هجده دور برگزار می شود. دراین منطقه تیم های ونزوئلا، پرو، بولیوی، آرژانتین، برزیل، کلمبیا، شیلی، اروگوئه، اکوادور و پاراگوئه حضور دارند. چهار تیم بالای جدول، مستقیما به رقابت های جام جهانی سال ۲۰۱۰ در آفریقای جنوبی راه خواهند یافت.دور دهم رقابت های این منطقه، شب گذشته با برگزاری چهار دیدار کامل شد. در نخستین دیدار پاراگوئه با نتیجه یک بر صفر در مقال پرو به پیروزی دست یافت. پرو با کسب تنها هفت امتیاز آخرین تیم این گروه است. اما پاراگوئه با هفت پیروزی، دو تساوی و تنها یک شکست و کسب ۲۳ امتیاز، صدرنشین است و با تیم دوم جدول یعنی برزیل با پنج عنوان قهرمانی جهان، شش امتیاز اختلاف دارد.
 
برزیل اما در یک دیدار خسته کننده و با سوت و هوی طرفداران ناراضی در خانه خود در مقابل کلمبیا به تساوی بدون گل بسنده کرد. کارلوس دونگا سر مربی تیم در توجيه اين نتيجه تيم خود گفت:« وقتی تيمی مثل کلمبيا اینگونه دفاعی بازی می کند پيروزی سخت می شود . ولی ما بايد راههايی برای عبور از سیستم دفاعی بيابيم».

این تساوی در وضعیت کلمبیا هم تغییری ایجاد نکرد و این تیم با کسب یازده امتیاز در رتبه هفتم گروه قرار گرفت. در دیدار بعدی این منطقه، ونزوئلا با نتیجه ۳ بر یک در مقابل اکوادور به پیروزی دست یافت. اکوادور در این گروه ششم است و ونزوئلا هم با این پیروزی و کسب ده امتیاز اکنون در رتبه هشتم قرار دارد. استعفای مربی آرژاننتیناما دیدار بین آرژانتین و شیلی، به دیداری تاریخی تبدیل شد. در ۳۵ سال گذشته ملی‌پوشان شیلی نتوانسته بودند هیچگاه از سد تیم ملی آرژانتین که دارای دو عنوان قهرمانی جهان است، بگذرند. اما این‌بار اوضاع به‌گونه دیگری شد و فابیان اورلانا در دقیقه سی و چهارم در استادیوم سانیتاگو موفق شد در حضور ۶۰ هزار تماشاچی دروازه آرژانتین را فرو ریزد. این در حالی بود که ملی پوشان شیلی از چند شانس مسلم خود نیز استفاده نکردند. در ترکیب تیم آرژانتین جای ریکلمه و ته وز یکی بعلت محرومیت و دیگری بعلت مصدومیت خالی بود. پس از پیروزی تاریخی شیلی بر آرژانتین، در حالی که مارچلو بیلستا مربی آرژانتینی شیلی در خلوت خود جشن گرفت، مردم پایتخت در میدان ایتالیا شب را با جشن و پایکوبی به صبح رساندند. شیلی با این پیروزی، همچون آرژانیتن شانزده امتیازی شد، اما بخاطر اختلاف گل کمتر در رتبه چهارم این گروه قرار گرفت.متعاقب این شکست امروز، پنج شنبه «آلفیو بازیل» سر مربی آرژانتین از مقام خود استعفا داد. در حالی که سخنگوی فوراسیون فوتبال آرژانیتن این تصمیم بازیل را غیر قابل برگشت خواند، «جولیو گورندونا» رئیس فدراسیون فوتبال آرژانتین ازچنین تصمیمی ابراز شگفتی کرد. بازیل در حالی از مقام خود کناره گرفت که با پیروزی روز شنبه گذشته در مقابل اورگوئه قدری از فشارها بر او کاسته شده بود. با این حال شکست آرژانتین در مقابل شیلی آخرین ضربه را بر وی وارد ساخت. هرچند فدراسیون فوتبال آرژانتین هنوز جانشینی برای بازیل تعیین نکرده، اما بازار شایعات داغ است. در حال حاضر نام سرجیو باتیستا سر مربی تیم ملی جوانان آرژانتین که تیم المپیک این کشور را به مدال طلا رساند، بیش از همه شنیده می شود. در عین حال اسامی دیگو سیمیونه و میگل آنگل روسو سر مربی سان لورنزو نیز در محافل آرژانتینی بر زبان هاست.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در خرید