خرید شال سايتAFC:شیر بچه ها قهرمان شدند

شیر بچه های ایران در فینال نوجوانان آسیا کره جنوبی را شکست دادند و برای اولین بار قهرمان شدند.

پايگاه خبري اتحاديه فوتبال آسيا پس از قهرماني ايران در پيكارهاي نوجوانان آسيا، با بيان مطلب فوق افزود: نوجوانان ایران که در همه بازیهایش برنده شده بود در بازی آخر قهرمانی آسیا در ورزشگاه تاشکند هم برنده بود و 2-1 کره جنوبی را مغلوب کرد. هشت دقیقه پس از آنکه کیم دائه کوانگ دومین کارت زرد خود را هم گرفت و تیمش را 10 نفره کرد طالبات روی یک حرکت فردی قفل دروازه ها را شکست و تور کره را به لرزه انداخت.
در نیمه دوم و در دقیقه 62 نیز کاوه رضایی دومین گل ایران و ششمین گل خود را به ثمر رساند تا قهرمانی را به نام کشورش کند.

در ادامه اين گزارش آمده است: ایران با این نتیجه در همه بازیهای مسابقات از دور انتخابی تا فینال برنده بود و با 32 گل زده و فقط سه گل خورده در 10 بازی کارنامه موفقی به جا گذاشت.
کیم ته سونگ دروزاه بان کره جنوبی که برای دومین بار در این بازیها درون دروازه می ایستاد در دقیقه پنجم بازی ضربه از راه دور مهرداد یگانه را دفع کرد.

ایران در دقیقه 29 نیز می تواند صاحب گل شود که رضایی توپ را از بالای دروازه به بیرون زد.
طالبات در دقیقه 38 نیمه اول در زمین کره جنوبی صاحب توپ شد که پس از فرار از لی دونگ توپ را وارد دروازه کیم ته سونگ جلو آمده کرد. ایمان صادقی دروازه بان ایران هم در دقیقه 60 بازی ضربه سر هیونگ مین را به بیرون زد و دروازه اش را بسته نگه داشت.

در حالیکه که کره بدنبال گل مساوی بود ایران گل دوم را بعد از اینکه کاوه رضایی ریم چانگ وو دفاع آخر تیم حریف را دریبل زد به ثمر رساند. رضایی در جدال تک به تک با دروازه بان توپ را به گوشه سمت راست فرستاد تا اختلاف به 2 برسد.

ایران تا لحظات آخر فشار خود را حفظ کره بود اما در دقایق تلف شده لی چانگ از زاویه ای بسته دروازه ایمان صادقی را باز کرد و تنها یکی از گل های خورده را تلافی کرد.

به این ترتیب ایران که تنها در سال 2000 توانسته به فینال بازیها برسد و در فینال مقابل عمان بازنده شده بود برای اولین بار قهرمان نوجوانان آسیا شد.

ایران بعد از صعود به نیمه نهایی این بازیها حضور خود را در جام جهانی نوجوانان 2009 نیجریه قطعی کرده بود.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در خرید