خرید شال كوچك ‌مردان ايران جام قهرماني آسيا را در آغوش فشردند

تيم ملي فوتبال نوجوانان ايران با غلبه بر تيم قدرتمند كره جنوبي براي نخستين بار به عنوان قهرماني آسيا دست يافت.
 
به گزارش خبرنگار ورزشي ، تيم ملي نوجوانان فوتبال ايران در فينال پيكارهاي قهرماني آسيا با به ثمر رساندن دو گل و پذيرش يك گل، برابر تيم كره جنوبي به پيروزي دست يافت و جام قهرماني سيزدهمين دوره پيكارهاي قهرماني آسيا را در آغوش فشردند.
 
در اين ديدار كه از ساعت 30/14 دقیقه امروز به وقت تهران در ورزشگاه پاختاکور تاشکند ازبکستان برگزار شد، بازيكن كره جنوبي در دقيقه 31 اخراج شد تا چشم‌بادامي‌ها در ادامه مسابقه بدون در اختيار داشتن يك مهره كليدي و 10 نفره كار را دنبال كند و امكان قهرماني ايران افزايش يابد.
 
تیم فوتبال نوجوانان کشورمان در ادامه با گل محسن طالبات در دقيقه 39، از چشم‌بادامي ها پيش افتاد تا با پايان نيمه نخست، ملي‌پوشان كشورمان 45 دقيقه با قهرماني فاصله داشته باشد. در نيمه دوم نيز کاوه رضایی گل دوم ايران را در دقيقه 65 به ثمر رساند تا گل چانگ لی براي كره در دقايق پایانی تاثيري در اين ديدار نداشته باشد و شاگردان علي‌دوستي با به صدا درآمد سوت پايان، همديگر را در آغوش بگيرند و شادي افتخارآفريني را با هم تقسيم كنند. البته حملات مهاجمين ايران بعد از گل دوم استمرار داشت و حتي بازيكنان ايران توان ثبت گل سوم را هم به نام خود داشتند كه داور اين موقعيت را آفسايد كرد.
 

 
كوچك مردان ايران كه در مرحله نخست این پيكارها با چهار پیروزی مقتدرانه برابر بحرین، اردن، نپال و کویت، 17 گل زده و بدون گل خورده راهی مرحله نهایی شده و در دیدارهای یک چهارم و نیمه نهایی، دو تیم مطرح سوریه و امارات را بدون گل خورده از پیش رو برداشتند و راهی دیدار فينال شدند تا در نهايت كره جنوبي قرباني جاه‌طلبي نمايندگان كشورمان شود و پشتوانه‌هاي فوتبال ايران، آينده اي روشن را براي تيم ملي بزرگسالان ترسيم كنند.
 تيم نوجوانان ايران در اين دوره از رقابت ها علاوه بر كسب عنوان بهترين خط دفاع قاره كهن، كاوه رضايي را نيز با شش گل زده به عنوان آقاي گل اين رقابت‌ها معرفي كرد تا همراه قهرماني آسيا، ايران صاحب چند موفقيت موازي نيز شود.
 
نوجوانان كشورمان با هدايت كم نظير علي‌دوستي، ماموريت دشواري را برعهده خواهند داشت و انتظار مي‌رود در جام‌جهاني 2009 نيجريه نيز حضوري موثر و چشمگير داشته و به عنوان پرچمدار قاره كهن، عملكردي چشمگير در اين ميدان بزرگ و در تقابل با بزرگان فوتبال جهان ارائه نمايند.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در خرید