خرید شال نگاهي به دربی 143مادرید

امروز مادرید نظاره‌گر یكصدوچهل و سومین پیكار اتلتیكو و رئال‌مادرید خواهد بود. داربی شهر مادرید همواره با جذابیت‌های خاصی همراه بوده است و بسیاری از این داربی به عنوان یكی از خاطره‌انگیزترین داربی‌های جهان فوتبال یاد می‌كنند.

به نوشته روزنامه كارگزاران، این هفتادودومین دیدار دو تیم اسپانیایی در ورزشگاه كالدرون است، جایی كه 9 سال از آخرین شكست رئالی‌ها برابر تیم همشهری می‌گذرد.

آخرین شكست كهكشانی‌ها در ویسنته كالدرون به روز 12 ماه مه سال 1999 بازمی‌گردد. دراین سال، اتلتیكو برای فرار از سقوط به دسته پایین‌تر با سه گل «خوسه ماری»، «لاردین» و «هاسلبانك» به پیروزی سه بر یك برابر رئال دست یافت. از آن زمان تاكنون قوهای سپید عملكرد خوبی در خانه حریف داشته و طی هفت دیدار گذشته خود در كالدرون پنج پیروزی و دو تساوی به دست آورده‌اند.

28 پیروزی، 20 تساوی و 23 شكست حاصل كار رئالی‌ها در خانه حریف بوده است. رئال‌مادرید تاكنون 76 بار برابر اتلتیكو پیروز شده و 31 تساوی برابر این تیم به دست آورده است. اتلتیكو نیز 35 بار برابر كهكشانی‌ها به پیروزی دست یافته است. در مجموع 142 بازی دو تیم، 444 توپ از خط دروازه‌ها عبور كرده كه سهم رئال 252 و سهم اتلتیكو 192 گل بوده است.

رئال‌مادرید و اتلتیكومادرید دو باشگاه ضد هم به همراه مشخصه‌های كاملا متفاوت هستند كه این تفاوت‌ها بیشتر به سمت مسائل سیاسی گرایش پیدا می‌كند. در طول تاریخ، رئال‌مادرید مدت‌ها به عنوان یك باشگاه حكومتی و دست نشانده «ژنرال فرانكو» شناخته می‌شد كه هدایت آن را «سانتیاگو برنابئو» یكی از افراد افراطی حزب محافظه‌كار اسپانیا برعهده داشت.

كمك‌های دولت و داوران ترسو از جمله دلگرمی‌های رئال‌مادرید در آن زمان به شمار می‌آمدند. «سانتیاگو برنابئو» ورزشگاه خانگی رئال‌مادرید در منطقه كاستیانا واقع شده است كه بانك‌ها و موسسه‌های تجاری بزرگ در كنار آن بوده و یكی از منطقه‌های اشرافی و اعیانی اسپانیا به شمارمی‌آید. این در حالی است كه ورزشگاه كالدرون در كنار یك كارخانه بنا شده است. رئال‌مادرید به دلیل موفقیت‌های خود در طول تاریخ از حمایت اكثر مردم برخوردار است اما، هسته اصلی هواداران اتلتیكو بیشتر به جنوب شهر مادرید مربوط می‌شود.

ركورد رائول«رائول گونزالس» كاپیتان رئال‌مادرید همواره عملكرد خوبی در داربی پایتخت داشته است. این مهاجم نام آشنا در دومین بازی عمر خود برای قوهای سپید كه در خانه اتلتیكو رقم خورد، توانست برای تیمش گلزنی كند.

رائول با به ثمر رساندن 11 گل در داربی مادرید ركورددار تاریخ این داربی است. لوئیس آراگونس، خوسه لوئیس كامینرو، رودریگو فابری، خوسه آنتونیو گارسیا كالوو، خوانیتو، خوسه مانوئل خورادو، خوسه ماریا موویا، خوسه آنتونیو ریس، اوگوسانچس، برند شوستر و سانتیاگو سولاری از جمله بازیكنانی هستند كه در طول تاریخ برای هر دو باشگاه شهر مادرید توپ زده‌اند.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در خرید