خرید شال ورود افراد زير 18 سال به کافي‌نت، ممنوع

بر اساس آخرين قوانين ابلاغ‌شده به صاحبان کافي‌نت‌ها در پکن، از نيمه دسامبر همه آنها بايد دوربين‌هايي در کافي‌نت‌هاي خود نصب کنند تا هويت کاربران اينترنتي کاملا مشخص باشد و بر اساس قوانين چين اشخاص زير هجده سال حق استفاده از کافي‌نت‌ها را ندارند.

به گزارش برنا،‌ برگزاري بازي‌هاي المپيک در چين اين اميدواري را به وجود آورد که محدوديت‌هاي اينترنتي کاهش يابند، اما با پايان گرفتن اين بازي‌ها ديگر خبري از معدود تسهيلاتي که در اين مدت به خبرنگاران خارجي و شهروندان چيني داده شده بود، نيست و کاربران اينترنتي چين بايد محدوديت‌هاي جديدي را تحمل کنند.

بر اساس آخرين قوانين ابلاغ‌شده به صاحبان کافي‌نت‌ها در پکن، از نيمه دسامبر همه آنها بايد دوربين‌هايي در کافي‌نت‌هاي خود نصب کنند تا هويت کاربران اينترنتي کاملا مشخص باشد. بر اساس قوانين چين اشخاص زير هجده سال حق استفاده از کافي‌نت‌ها را ندارند.

بنا براين گزارش، همه عکس‌هاي گرفته شده به همراه اسکن‌هاي کارت‌هاي شناسايي به پايگاه داده “تشکيلات اجراي قوانين اجتماعي” ارسال مي‌شوند.

محدوديت‌هاي سختگيرانه اينترنتي در چين باعث شده است که در تقابل با “ديوار بزرگ چين” که قرن‌هاست چين به داشتن آن مفتخر است، از اصطلاح “فايروال بزرگ چين” براي طعنه به اين سياست‌ها استفاده شود.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در خرید