خرید شال استيلي:اميدوارم قطبي نتجه بگيرد

مربي سابق پرسپوليس گفت: تيم ملي كشورمان مقابل كره شمالي با سيستم 2-4-4 به ميدان رفت و اين مساله باعث شد شجاعي و جباري دو هافبك بازي سازخوب كشورمان به طور همزمان در ميدان حضور داشته باشند.

حميد استيلي در گفت و گو با ايلنا،‌‏افزود:‌‏ نيمه اول بازي برابركره شمالي فوتبال خوبي را ارائه كرديم و توانستيم در دقايق اوليه بازي به گل برسيم. در اين بازي بيشتر حملات ما روي ارسال از كنارهاي زمين بود و با آنكه مهدوي كيا يك سرزن حرفه اي نيست اما توانست با ارسال خوب جباري گلزني كند.

وي ادامه داد: بعد از گل اول موقعيت هاي ديگري براي گلزني داشتيم و مي توانستيم گل هاي بيشتري به ثمر برسانيم اما با بدشانسي اين فرصت ها به هدر رفت. البته نيمه دوم را نيز خيلي خوب شروع كرديم و توانستيم به گل دوم نيز دست يابيم اما پس از اين گل و دقيقه 70 به بعد مسابقه، اين تيم كره بود كه بازي را در دست گرفت و به گل هم رسيد.

وي ادامه داد:‌ در اين بين هر سه گل بازي از روي ارسال توپ از جناحين بود. معتقدم براي اينكه بتوانيم درمسابقات آينده عملكرد بهتري داشته باشيم بايد روي كار دفاعي بيشتر تمرين كنيم. چرا كه با وجود داشتن مدافعان بلند قامت و دروازه بان آماده نبايد روي توپ هاي ارسالي از جناحين به اين شكل آسيب پذير باشيم.

استيلي افزود:‌‏ نقطه قوت تيم ما روي كارهاي تركيبي و سانتر از جناحين است اما متاسفانه روي همين شيوه گل مي خوريم.

استيلي با اشاره به عملكرد خط حمله تيم ملي گفت: ما دو مهاجم ريزنقش و سرعتي داريم كه بيشتر حركت خود را از كناره ها انجام مي دهند در حالي كه اگر حملات ما روي كارهاي عمق دفاعي حريفان باشد خطيبي و رضايي با توجه به خصوصياتي كه دارند بيشتر مي توانند مثمر ثمر باشند. ضمن اينكه جباري و شجاعي دو هافبك بازي ساز تيم ملي روي ارسال پاس هاي در عمق تبحر خاصي دارند.

وي گفت:‌ جواد نكونام نيز با وجود تراكم بازيكنان كره شمالي در ميانه ميدان ارتباط هافبك و مهاجمان را به خوبي انجام داد. مدافعان كناري از جمله ستار زارع با توجه به سبك بازي كره شمالي اين فرصت را داشتند تا در هر زمان كه بخواهند به نفرات تهاجمي تيم اضافه شوند.

كارشناس فوتبال كشور اضافه كرد:‌‏ در بازي فوتبال نقش زوج ها و مثلث ها در جريان مسابقه بسيار تاثيرگذار است به طور مثال درمسابقه تيم ملي برابر كره شمالي هماهنگي مهدوي كيا با كعبي به دليل اينكه سال ها در كنار هم بازي كرده بودند بيشتر از بقيه نفرات بود.

اگر بتوانيم زوج ها ومثلث هاي تركيبي بازيكنان تيم ملي مانند زوج خطيبي و رضايي را به هم نزديك كنيم تا به مانند كلوزه و پودولكسي در تيم ملي آلمان با درك متقابل در نحوه بازي و نوع حركات يكديگر در زمين مسابقه همديگر را به خوبي پيدا كنند، مهاجمان مثمر ثمري براي تيم ملي خواهند بود.

وي ادامه داد: در تيم ملي زوج هايي هستند كه به مانند ستار زارع و مسعود شجاعي در سمت چپ تيم ملي، جواد نكونام و مجتبي جباري در ميانه ميدان و هادي عقيلي و سيد جلال حسيني در دفاع وسط در صورت كسب هماهنگي لازم مي توانند نقش بسزايي در عملكرد موفق تيم ملي داشته باشند.

استيلي افزود:‌ علي دايي از نفراتش شناخت خيلي خوبي دارد و به خوبي در انتخاب بازيكنان اصلي با در نظر گرفتن شرايط مسابقه تصميم گيري مي كند.

استيلي اضافه كرد:‌‏ با وجود اينكه بازي قابل قبولي را برابر كره شمالي ارائه نداديم اما با اينحال مهم كسب سه امتياز بود كه به آن رسيديم. چرا كه بازي در ورزشگاه آزادي بار رواني زيادي را بر روي بازيكنان دارد اما با گل زود هنگام مهدوي كيا اين فشار از روي بازيكنان برداشته شد و بازيكنان توانستند در ادامه مسابقه بازي بهتري را ارائه كنند. اميدوارم بازيكنان تيم ملي برابر امارات نيز موفق عمل كنند.

استيلي در خصوص خداحافظي علي كريمي از تيم ملي گفت: همانطور كه علي دايي خود در مصاحبه هايش عنوان كرده علي كريمي بازيكن بزرگ و مثمرثمري است كه طي چند سال گذشته زحمات بسياري را براي تيم ملي كشيده است اما‌‏ علي كريمي بايد شرايط تيم ملي را درك كند و سرمربي تيم ملي هم در مقابل بايد شرايط علي كريمي را درك كند چرا كه بازيكنان بزرگ شرايطشان با بازيكنان ديگر فرق دارد. البته درصورت بازگشت اين بازيكن به تيم ملي قطعاً وي مي تواند مهره مثمر ثمري براي كشورمان باشد.

استيلي در خصوص شرايط فعلي تيم پرسپوليس گفت:‌ قطعاً بازيكنان پرسپوليس جزو بهترين بازيكنان ليگ برتر هستند. بازيكنان جديدي هم كه به اين تيم اضافه شده اند در تيم هاي خودشان ستاره بوده اند. با اين حال اميدوارم با تلاش بازيكنان وكادر فني اين تيم هر چه سريعتر از شرايط بحراني خارج شود.

وي افزود: من بنا به شرايط حضورم در فصل گذشته در كنار اين تيم درست نيست زياد درمورد شرايط باشگاه پرسپوليس صحبت كنم. فقط اين نكته را متذكر مي شوم كه با توجه به شناختم از بازيكنان حال حاضر پرسپوليس اين توانايي را من در تيم مي بينم تا با درخشش در بازي هاي آينده از شرايط بحراني خارج شوند.

استيلي در خصوص شايعه اخراج افشين قطبي از پرسپوليس گفت :باشگاه هزينه زيادي بابت بازگشت افشين قطبي به پرسپوليس متحمل شده و اميدوارم شرايط به شكلي مهيا شود تا اين مربي بتواند در بازي هاي آينده نتايج خوبي را با تيم پرسپوليس كسب كند.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در خرید